Wpis z mikrobloga

Dostałem na e-mail taką reklamę z maseczkami. Po otwarciu sklepu ukazał się eJanusz, który sprzedaje w promocji(!) maseczkę zwykłą chirurgiczną za 9-10 zł/sztuka. Czy to nadal legalne?

Administrator strony:

Lorem Ipsum Marketing LLC
501 Silverside Road 105
19809 Wilmington
USA

Kontakt pod adresem e-mail: kontakt@kancelaria-nutri.pl

#koronawirus #januszebiznesu #2019ncov #ecommerce
brednyk - Dostałem na e-mail taką reklamę z maseczkami. Po otwarciu sklepu ukazał się...

źródło: comment_1585459948qpfZyPFeV9VNh3C0HYdJTg.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@brednyk:ja wczoraj jako post sponsorowany zobaczyłem reklamę jakiegoś sklepu sprzedającego 1szt maseczki chirurgicznej za 30 zł bo ma atest FFP3 xDDDDDD
  • Odpowiedz
@fenis: tak, jest coś takiego. Tak samo nie możesz sprzedawać ogólnodostępnej książki po 500k. Szczegółów nie pamiętam, ale jeden prawnik mi tłumaczył że US posiada taki jebitny katalog wszystkiego z rynkowymi cenami. Jak coś się nie zgadza to możesz mieć #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Arriva: @fenis: Ja też nie jestem za regulowaniem cen itd ale zaczynam widzieć tu pewien problem.
Jest sytuacja kryzysowa, meseczki potrzebne są na wczoraj i teraz tak zanim zadziała ten mechanizm rynkowy (duża cena nikt nie kupi albo niewielu, gość obniża cenę ludzie kupują) to minie trochę czasu, czasu w którym mógłbyś już nosić maseczkę bo są trudno dostępne.
Ostatnio widziałem że Janusze amerykańskie przyjechały do zwykłego marketu pickupem i
  • Odpowiedz
Ostatnio widziałem że Janusze amerykańskie przyjechały do zwykłego marketu pickupem i vanem, #!$%@?ły je całe papierem toaletowym itp i yo też powinno być zabronione


@mosku: Właśnie dokładnie tak zrobili, bo ceny nie wzrosły. Jeśli wzrosną wskutek popytu, to Janusz się zastanowi kilka razy. Zamrożenie cen wiąże się nierozerwalnie z szybkim brakiem produktu. Mało tego - lokalne zakłady produkujące wcześniej ścierki też nie będą przestawiać się na produkcję papieru, bo ceny zamrożone,
  • Odpowiedz
@fenis: Z Januszami amerykńskimi chodzi mi o to żeby sobie pojechali do sklepu który sprzedaje hurtowo.
A maseczki mi chodzi że to już jest sytuacja zagrożenia życia i to nie jest jakiś papier do dupy i spoko niech podnosi ceny gościu ale nie 10 krotnie. Zapewne wiesz że ten mechanizm działania w drugą stronę tylko po to żeby niszczyć konkurencę, obniżanie cen tak że konkurenta ba go nie stać i jest
  • Odpowiedz
@mosku: Nadal nie rozumiesz. Zamrożenie cen spowoduje, że maski rozejdą się w kilka dni i kompletnie nikt nie będzie się kwapił, by przejść na ich produkcję i zwiększać liczbę. Żaden kraj zagraniczny również nie będzie ich ładował w taki rynek, skoro w drugim kraju ceny były odmrożone.
  • Odpowiedz
@fenis: Zawsze można je sprowadzić z zagranicznego rynku samodzielnie. Zresztą jeśli ktoś ich potrzebuje nie ma problemu dogadać się z zagraniczną firmą i kupić je hurtem. Zysk też będzie, ale oczywiście nie 10 krotny :) Jasne, pieniądz ważniejszy niż zdrowie narodu.
  • Odpowiedz