Wpis z mikrobloga

@Axtezim: kup ocynkowaną bo to on robi robotę. A grubośc chyba wpływa na mechaniczne odkształenia takiej blachy, więc im cieńsza tym pewnie jest delikatniejsza jeśli chodzi o chodzenie po niej
@Axtezim: 0,5 i 0,7 to standard, grubsze są to blachy konstrukcyjne najczęściej. Myślę, że nie ma co sobie głowy zawracać samym ocynkiem, gdyż każda ryska zaraz koroduje. Powlekana jest to blacha ocynkowana powleczona poliestrem, który chroni warstwę ocynku. Ręcznymi nożycami ciężko uciąć z długości bez odkształcania blachy, jedynym sposobem jest wycinać pasek posługując się nożycami prawymi i lewymi. Tego typu blachy są sprzedawane na wymiar to może ominie Cie potrzeba cięcia.
Na filmie tak zbytnio nie widać, ale gość pokaleczył blachę i jest to blacha falista, a nie trapezowa trochę łatwiej ją uciąć w ten sposób. Jak nie zależy na mega kosmicznej precyzji to spokojnie przetniesz w ten sposób. Długość 80 cm zrobią bez problemu jak by co i przesyłka tańsza jeśli zamawiasz przez neta.
Praktycznie każda firma to robi najlepiej idź do pobliskiej hurtowni. Przez neta nigdy nie zamawiałem. Tanie blachy są wytłaczane z tej samej płaskiej taśmy produkuje ją huta accelor mittal czy jakoś tak. U mnie w rejonie jest balexmetal, budmat, pruszyński, ruukki. Z lepszych surowców jest lindab czy ssab. Jest też coś takiego jak blachodachówka panelowa o wysokości 70cm z groszem, ale to chyba mało dla Ciebie.