Wpis z mikrobloga

Mistrz Stah Schek głośno sapał w nowej masce.
- Jesteście pewni że muszę ją nosić?
- No pewnie Mistrzu przecież jest epidemia! - potwierdził Mistrz Ornn
- A nie mógłbym założyć zwykłej chirurgicznej? Jak Wy? Albo jak Mistrz Spectrum?
- Eee... bo Mistrz wie...
- ?
- No Mistrz jest obdarzony...
- ??
- No to pewnie ta moc się musi gromadzić...
- ???!
- Masz #!$%@? dynie wielką jak stodoła! - nie wytrzymał Mistrz Spectrum - spasłeś się tak, że chirurgiczne XS jest za małe!
- Oj - speszył się nieco mistrz Stah Schek spoglądając na swój zaokrąglony brzuch - ale jak to XS? Przecież to najmniejszy rozmiar, nie mamy większych?
- Agencja Rezerw Republiki kupowała ostatnio głównie holomiał, zamiast maseczek, żeby wspomóc...
- Mi to nawet droida nie dali kupić - dodał Mistrz mi Au

.....

- Obywatele Coruscant nie lękajcie się, najlepsi mikrobiolodzy już pracują nad lekarstwem
- Mykolodzy - przerwał przygotowującemu przemowę mistrzowi naukowiec z zespołu badawczego - Mykolodzy. To grzyb.
- Potem mam napisane że nazwali go Corunowirusem, no wiece od Coruscant.
- Co najwyżej Corunogrzybem. To grzyb. Poza tym nikt go tak nie nazywa.
- Ale już wpisałem do przemówienia - postukał palcem w ekran mistrz Stah Schek - jak teraz usunę to znowu mi wszystkie strony po przeskakują i będę musiał przestawiać. Wie Pan ile się na klikałem w enter żeby to tak poustawiać?
Poza tym w następnej linijce mam "Pod mikroskopem wygląda jak skrzyżowanie małpy z kaktusem". Przecież to się przestanie rymować! Niech już zostanie - zrobił słodkie oczy Mistrz Stah Schek
- No dobrze, dobrze. A mógłby Mistrz chociaż zdjąć maskę? Grzyb został wykryty na Coruscant, a Mistrz przecież obecnie przebywa na Yarvinie
- O nie, nie. Mistrzowie Ornn i Uaim nalegali, żebym teraz wszędzie w niej chodził - a komu mam ufać jak nie im!

Naukowiec złapał się za głowę. - Dobrze zacznijmy od początku. Najpierw podsumowanie tego co wiemy o grzybie.

#lacunafabularniestarwars
Pobierz Stah-Schek - Mistrz Stah Schek głośno sapał w nowej masce.
- Jesteście pewni że musz...
źródło: comment_1585673113y4u07il0xG29JtR4v65Tgx.jpg
  • 1
@Stah-Schek:

Ornn i Uaim przyglądali się przymierzaniu nowego "stroju" przez mistrza Stah Scheka.
- Jak on wygląda! Nie wytrzymam zaraz! - roześmiał się Uaim.
- Nie wierzę, że to się udało! - odparł Ornn - Od 20 lat odkąd jestem w zakonie dzień w dzień mam na sobie tą samą maskę, bo muszę, bez niej w tlenowym środowisku umrę, a on myśli, że to chirurgiczna! Hahaha!
- W sumie czego oczekiwać