Wpis z mikrobloga

elo, jest dosyć nietypowa sprawa związana z #samochody #prawo W tamtym tygodniu robiłem przegląd auta no i niestety auto go nie przeszło ze względu na usterki w przednim zawieszeniu. Od razu po tym pojechałem do mechanika oddać auto do naprawy, a że rzeczy które tam były do zrobienia miałem u niego jeszcze na gwarancji to jeszcze lepiej. Wszystko odbyło się bezproblemowo i mechanik powiedział że ustosunkuje się do tego jak mi sprawdzą auto. Dostaje na 2 dzień telefon od mechanika i mówi, że on nic nie widzi z tych problemów to co było napisane na tej liście do naprawy z przeglądu po za jedną rzeczą którą mi wymieni. Jutro prawdopodobnie będę mieć auto do odbioru i nie wiem co zrobić w tej sytuacji bo jestem samochodowym laikiem i sam tego nie sprawdzę. Nie oskarżam ani jednej ani drugiej strony że chcą mnie w konia zrobić ale coś ewidentnie jest nie tak.
Co ja mogę zrobić? Wezwać jakiegoś rzeczoznawce, pojechać do innego mechanika, sprawdzić auto i wziąć potwierdzenie że auto jest sprawne lub niesprawne, mam się sądzić z kimś czy co?
  • 15
@ugotowany_kamien: Stacja kontroli korzyści żadnych nie ma z tego, że cię nie dopuści. Nie wiem czemu mechanik w ogóle dyskutuje z tobą na temat tej wymiany. Jest napisane na kartce wahacze, stabilizator i drążki to niech to wymienia i tyle
@ugotowany_kamien: na stacji kontroli wchodzili pod auto? Sprawdzali? Końcówki drążka i łączniki stabilizatora to można na oko sprawdzić, więc albo mechanik leci w *uja albo stacja kontroli. Na stacji mogło im też wyjść na szarpakach i rolkach, że coś jest nie tak i weszli pod auto czepiać się czego popadnie. Sęk w tym że z tymi rolkami to różnie wychodzi, czasem szrot bez amortyzatorów przejdzie bo miał za mało powietrza w
@Rouksa: @Niles: @Kick_Ass: ok, tylko co ja w tej sytuacji mogę zrobić? Mam wszystko na gębę załatwiać tzn dojść do jakiegoś porozumienia? Mogę jakoś to prawnie rozstrzygnąć? Nie chcę się kłócić z żadną ze stron. Ostatecznie pojadę do innego mechanika i powiem mu żeby to wszystko wymienił za moją kasę ale chciałbym tego uniknąć :/
@ugotowany_kamien: ja bym popytał na grupach FB gdzie na przegląd skoczyć i pojechałbym na inną stację jeśli jest taka możliwość. Stacja stacji nie równa. W mieście w Polsce B z której pochodzę było chyba z 5 stacji, jedni trzepali wszystko od A do Z ale byli też tacy którzy robili na gębę (kazał wjechać tak żeby było widać na kamerze, otwierał maskę, kładł papiery na silniku, wypełniał i po przeglądzie), jak
@ugotowany_kamien ale nic sie z autem nie dzieje? Nie ściąga,nie stuka? Przy tych rzeczach co napisałeś to na bank byś czuł że coś jest nie tak. Wahacze zwykle stukają, i ściągają przy dodawaniu gazu, koncowka drążka bedzie stukac, czasem kierownica ci sie przestawia,tzn jadąc prosto musisz mieć lekko skreconą, dłuższa jazda skutkuje ścinaniem opon.