Wpis z mikrobloga

Ponad 30% zarażeń ma miejsca w szpitalach i DPS'ach, w szpitalach brakuje praktycznie wszystkiego a pracownikom zakazuje sie mówienia o tym pod groźba zwolnienia. Nasza kochana władza zamiast skupić sie w pierwszej kolejności na zapewnieniu sprzetu medykom to zamyka lasy, parki i cmentarze. My szaraczki nie możemy zapalić znicza zmarłej mamie/tacie/babci/dziadkowi, nawet jeśłi pojdziemy na cmentarz sami, ale oczywiście zakaz ten nie dotyczy wszystkich. Wielki Pan Kaczynski moze. Może sobie iść z cała delegacja, bez masek czy rekawiczek złożyć hołd ofiarom katastrofy.
Ty? Nie możesz, bo tak!
Oczywiście to nie wszystko. Na czas pandemii, podpisana została spec ustawa, która to miedzy innymi zawiera klauzule zapewniającą bezkarność urzędnikom w przypadku nadużycia władzy (niedopełnienie obowiązków lub przekroczenie uprawnień) oraz działania na szkodę przedsiębiorstwa (źródło).
Ktoś się pewnie zastanawia po co taki zapis? Jeszcze jakiś czas temu, zabroniono ściagać maseczki prywatnym przedsiębiorcom za pośrednictwem Alibaby z chin. Oczywiście wszysto w dobrej mierze, że by uniknąć "spekulacji". Inaczej źli prywaciarze zdzieraliby z biednych obywateli pieniądze za maski. Tak się składa, że jeden radny PIS ma akurat spółke,
która może się tym zajać (źródło).
Tak więc pan poseł sobie zarobi, i będzie sprawiedliwie. Tych spółek pośredniczacych w handlu maseczkami jest na pewno więcej, ale nawet mi się nie chce tych zależności wszystkich śledzić.
Wklejam jeszcze proroka który to wszystko przewidział dawno temu. Nie wiem jak was, ale mnie swędzi
#bekazpisu #polityka #zlodzieje #kryzys #covid19 #koronawirus
tonietak_jak-myslisz - Ponad 30% zarażeń ma miejsca w szpitalach i DPS'ach, w szpital...