Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Knamga balsam do ciała 2x dzienne do poprawy sytuacji + ciepłe rękawiczki. Miałem to samo, trzeba o siebie zadbać. Ja używałem sporo czasu jakiegoś kremu do rąk w nadziei że pomoże ale dopiero właśnie balsamy pomogły.
  • Odpowiedz
@Knamga: a marzną ci tez ręce czy tylko suche? Ja sobie smarowałem kremem ochronnym z witaminą A i trochę pomagało. A najbardziej pomogło jak przestałem pracować w zimie na zewnątrz.
  • Odpowiedz
@Knamga miałem to samo. W zimne dni żywcem skóra na dłoniach mi pękała. Do tego często myłem ręce więc miałem strasznie suche dłonie. Później żeby łapy wyglądały normalnie to musi minąć kilka miesięcy
  • Odpowiedz
@Knamga: ja z synem mamy identyczny przypadek ( ͡° ͜ʖ ͡°) dlatego na jesień/zimę polecam: kremowanie rączek, najlepiej kremem bez mocznika (możliwe uczucie szczypania po kremowaniu, o ile masz mikro rany na skórze, a pewnie masz), najlepiej krem z witaminą A, polecam Bioderma Atoderm, Floslek Winter Care, a na grubsze nawilżenie można na całą noc sobie wklepać alantan lub podobny alpanten
  • Odpowiedz
@Precypitat: Jeżeli masz rodziców wolnych od łuszczycy to twoja "genowa" szansa na łuszczycę to 1-2%. Przyczyną łuszczycy mogą być infekcje skóry, zaniedbania leczenia AZS, łupieżu, łojotokowego zapalenia skóry. Do tego zestaw podstawowy: stres, alkohol, papierosy, zła dieta. Mogą być zaburzenia immunologiczne komórek naskórka. Wywołać mogą też niektóre leki. Sporo tego jest, a nie tylko geny.
  • Odpowiedz