Wpis z mikrobloga

#xiaomi #adb drogie Mirki, mam od kilku miesięcy redmi note 8 pro. W końcu nastała pora żeby spróbować podłączyć do kompa ( w10) i zgrać zdjęcia... No i zonk. Nie pojawia się opcja wyboru trybu usb. Komputer go nie widzi. Włączyłem opcje programistyczne i debugowanie USB. Zmieniłem tam tryb na mtp na midi itd. Nic. Komputer go nie widzi.

Sprawdziłem też usbdevview. Nic nie widzi.

Ale mówię co na to Google.... Mi pc suite, java + Android SDK, ADB suite, włączone debugowanie. ADB nie widzi żadnych urządzeń. Przestudiowałem już metody wielu kolegów z indii. Kilkanaście sterowników USB itd. NIC. Sprawdziłem kilka portów USB. Nic. Sprawdziłem na 3 komputerach.

Nawet lepiej. Wziąłem mi9 od żony. To samo. Nic nie widzi komputer.

Macie jakiekolwiek inne pomysły?
  • 8
Ładuje się. W menadżerze urządzeń nic nie widać. Sprawdzałem też USBDEVView ( żeby zerknąć czy komputer coś widzi ). Sprawdzałem na dwóch kablach. Ale właśnie... Spróbuję jeszcze z kable microUSB z przejściówka na usb-C
Okej.... Jednak jestem wyjątkowo głupi i zmarnowałem wasz i swój czas. Oryginalne kable z Xiaomi prawdopodobnie nie nadają się do transferu data.

Kabel z biedry za 3 zł i przejściówka z micro na usbC za 30 gr z AliExpress I telefon jest widziany przez kompa. Okazało się ze żaden z 5 kabli usb-c jakie mam w domu nie działa jako kabel data......