Wpis z mikrobloga

#krakow #mpk #mpkkrakow

Zajebisty pomysł z tym #!$%@? większości linii w Krakowie. Dzisiaj moja różowa, żeby dojechać do pracy musiała iść na przystanek kilometr dalej, podjeżdża autobus, na drzwiach kartka "max 20 osób", wsiada a tam 40 osób lekką ręką. Oczywiście połowa to stare baby, bo aż wysłała mi zdjęcie. Tym razem się udało, ale co ma zrobić następnym razem jak ktoś przypilnuje i powie "no sorry, ale za dużo starych bab jedzie więc nie pojedziesz dziś do pracy"? No #!$%@?... powiedzieć, że to kraj z dykty, to jak nie powiedzieć nic.

Ja aktualnie siedzę na postojówce, ale co będzie jak wrócę do pracy? Ja akurat pracuję w takim miejscu, że od mojej strony podjeżdża tam tylko jedna linia (sprawdzałem wszystkie możliwe połączenia), która nie tyle została ograniczona, co po prostu zawieszona całkowicie. I jak mam dojechać do pracy? A stare baby jak jeździły, tak jeżdżą nadal, a w dodatku kiszą się teraz w 5 krotnie większym stężeniu, bo mniej kursów = więcej ludzi na kurs. Nawet 10 latek by to przewidział.

Jedyny komentarz z mojej strony na jaki to wszystko zasługuje - #!$%@? mać.
  • 23
@Fido2801: No widzę, ze dalej niż wlasne podwórko to wzrok nie sięga.
Państwo z kartonu nie wozi mnieeeeee
Zdrada, profanacja taka sytuacja

A #!$%@? nie pomyślałeś, że 3/4 pracowników wzięło sobie l4 i ma w to #!$%@?? Kto ma tam jeździć, pies prezesa?
@queuele: jakie 3/4 pracowników co ty #!$%@?. U mnie w firmie wszyscy pracują. U moich rodziców również.

@powaznyczlowiek: jak auto skoro cały czas się trąbiło żeby nie kupować auta tylko jeździć komunikacją miejską. Walczy się z kierowcami jak tylko się może a później MPK zachowuje się jak totalny ściek. Tragiczne miasto.

@Fido2801: ja mam to szczęście że pracuje zdalnie ale wiem jaka jest mentalność ludzi i jak bardzo to
@JakTamCoTam: To w Pcim Górnym przy załodze 5 osob moze i to jest norma. W większych miastach jest problem z załogą i to pewnie nie 75%, tylko odwrotne proporcje. Jeżeli nie to co robi reszta kierowców, kładzie beton na dworcu?
@JakTamCoTam: No wykop w formie. Kup auto albo weź L4 jak 3/4 (iks de) pracowników i git gut. #!$%@?, że w żadnym normalnym mieście komunikacja nie uniemożliwia dojazdu ludziom do pracy. Żeby to jeszcze jakoś ograniczyło pandemię, ale to po prostu decyzja bez najmniejszego przemyślenia, nie powodująca absolutnie nic.

Ale wina oczywiście moja i wszystkich którzy mają o to pretensję, bo tak.
@queuele: to chyba Ty jesteś w jakimś januszeksie gdzie każdy był na czarno i wszystkich pozwalniano. Moja firma ma dość dużo pracowników więc nie pitol głupot.
Odnotowano mniejszą ilość osób w autobusach bo nie ma studentów oraz firmy IT i wiele korpo, których jest tryliony w krakowie pracują zdalnie a reszta dalej musi pracować.
@JakTamCoTam: @Fido2801: Jesteście jacyś #!$%@?, obaj.
Ja mówię o kierowcach MPK, którzy mają gdzieś przewoźnika i pobrali sobie wolne, przez co on nie jest w stanie zapewnić 100% efektywności połączeń, z kolei ograniczenie ilości osób to wymóg odgórny, do którego przewoźnik musi się po prostu dostosować.

UWAGA podpowiedź: Wirus i cała ta sytuacja to nie jest żaden spisek żydowski, tylko sytuacja która zaskoczyła wiele osób. Osoby starsze mają takie same