Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
Jak to jest z tymi biletami w #krakow? Wsiadam do autobusu i od razu kanar podchodzi prosząc o wyłączenie kasowników. Wysiadali z innego na moim przystanku więc wiedziałem, że będę z nimi jechał. No i bilet kupiłem. Ale gdy spróbowałem kupić kolejny wyświetliła się informacja "nie można kupić, trwa kontrola". I pytanie skąd oni to wiedzą? Bo nie mam pojęcia na czym to jest oparte. Na pewno nie ma
@Bunch: jak kupowałeś bilet, w apce?
@Bunch: Tak to jest skonstruowane, że pewnie blokada kasowników blokuje równocześnie zakup online biletów w momencie jak kanar informuje kierowcę, a po przywróceniu już działa w innym wypadku można byłoby jeździć za free i kupować jak tylko wchodzi kontrola siedząc gdzieś na samym końcu. Kupiłeś przed tym jak poinformował w autobusie a nie mogłeś jak już kontrola się zaczęła.
Skoro kierowcy jeżdżą po chodnikach bo wiedzą że im nic nie grozi bo nasze służby im na to też pozwalają to teraz czas na blokowanie pętli autobusowych i skracanie tras autobusowych
https://www.facebook.com/PKKinfo/posts/pfbid02LvkxAAiDDezA4v4GdoyJ2srcyQmaCETxKn8gN24heygJ1YnVUze5UHpQumtFbmizl
#krakow #konfitura #polskiedrogi #kierowcy #mpkkrakow
https://www.facebook.com/PKKinfo/posts/pfbid02LvkxAAiDDezA4v4GdoyJ2srcyQmaCETxKn8gN24heygJ1YnVUze5UHpQumtFbmizl
#krakow #konfitura #polskiedrogi #kierowcy #mpkkrakow

@MakeLifeGreatAgain: kawałek dalej na pętli w Tyńcu raz kierowca ciężarówki zostawił tam naczepę i autobus nie miał jak się nawrócić xd
@MakeLifeGreatAgain: nie ogarnęli by się takich incydentów tak czy siak będzie masa
#krakow #mpkkrakow
https://cowkrakowie.pl/2026/04/ignoruja-czerwone-swiatlo-i-wjezdzaja-na-tory-niebezpieczne-sceny-w-krakowie-i-balicach
@Lardor wy tam w pracy nie macie żadnych konsekwencji za takie wjazdy autobusem na przejazd kolejowy kiedy już tego nie można robić?
https://cowkrakowie.pl/2026/04/ignoruja-czerwone-swiatlo-i-wjezdzaja-na-tory-niebezpieczne-sceny-w-krakowie-i-balicach
@Lardor wy tam w pracy nie macie żadnych konsekwencji za takie wjazdy autobusem na przejazd kolejowy kiedy już tego nie można robić?
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@eugeniusz_geniusz: akurat na przejazdach uczą, że jeśli już się wiedzie to się rozwala szlaban i ucieka, bo są asy co się zatrzymają za szlabanem otworzą jedne drzwi i będą ludzi ewakuować @goferek to co podajesz to mobilis i akurat znam kierowcę. Długo się tak nie napracował bo go po tym incydencie wywalili, przed tem robił w rzeszowskim mpk jak i PKS i długo tam też nie porobił. Generalnie dość
- 0
#mpkkrakow pozdrawiam Pana ktory dzisiaj wykonywal kurs 106 o godzinie 18 36 z petli Lagiewniki. dobry zaczes ^^
- 0
@MakeLifeGreatAgain: spoko maroko, to tylko slowa uznania za fajny fryz. nothing more :P
@Trixee: 106 to nie mpk, tylko prywaciorz mobilis
#krakow #mpkkrakow
https://krknews.pl/193-zl-za-bilet-miesieczny-i-sauna-w-autobusie-mpk-pasazerowie-skarza-sie-na-warunki-w-pojazdach/
Nie ma to jak zachęcać ludzi do komunikacji miejskiej nie dość że droga to jeszcze fatalne warunki
https://krknews.pl/193-zl-za-bilet-miesieczny-i-sauna-w-autobusie-mpk-pasazerowie-skarza-sie-na-warunki-w-pojazdach/
Nie ma to jak zachęcać ludzi do komunikacji miejskiej nie dość że droga to jeszcze fatalne warunki
@bugg ale argument, zapewne wiesz lepiej ode mnie ile razy mi nie przyjechał autobus...
- 2
@DEMONzSZAFY: Spokojnie zaraz usłyszysz że masz tramwaje, pociągi, albo najlepiej to przesiądź się na rower czy hulajnogę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#krakow #mpkkrakow #sct
Jak zachęcić ludzi do przesiadki na transport publiczny? Robiąc spore podwyżki biletów. Jak ktoś się nie łapie na bilet mieszkańca to teraz taka osoba będzie płacić 193 zł a wiadomo sporo osób dojeżdża spoza Krakowa to wtedy 204 zł albo 241 zł dla wszystkich stref. A obietnice miały być inne... Ale wiadomo liczy się kasa
Jak zachęcić ludzi do przesiadki na transport publiczny? Robiąc spore podwyżki biletów. Jak ktoś się nie łapie na bilet mieszkańca to teraz taka osoba będzie płacić 193 zł a wiadomo sporo osób dojeżdża spoza Krakowa to wtedy 204 zł albo 241 zł dla wszystkich stref. A obietnice miały być inne... Ale wiadomo liczy się kasa
źródło: mpk
Pobierz@MakeLifeGreatAgain: nie rozumiem w ogole tego, przeciez miasto stac na to, doplacamy setki milionow do pilki noznej, doplacamy do utrzymania drog, a nie mozemy doplacic do zbiorokomu?
- 1
a nie mozemy doplacic do zbiorokomu?
@KRogala2512: Dopłacili więc dzieci od długiego czasu za darmo jeżdżą.
#krakow #mpkkrakow
Od 2 marca pasażerowie komunikacji miejskiej w Krakowie zapłacą więcej za większość biletów jednorazowych i czasowych. Osoby, które kupiły bilety w dotychczasowych cenach i nie zdążą ich wykorzystać przed 2 marca, będą mogły je wymienić przez sześć miesięcy – do 2 września. Wymiana dotyczy wszystkich niewykorzystanych biletów do kasowania o nieaktualnej cenie. Nie będzie możliwości zwrotu pieniędzy – obowiązuje wyłącznie procedura wymiany. Jeśli nowy bilet okaże
@MakeLifeGreatAgain: ostatnio tramwaj się z----ł 2x i 2x straciłem 2 bilety 60 minutowe, i tu pytanie kto mi za to zwróci?
Transport powinien być darmowy, bo to co teraz jest to jest j----e golenie ludzi i tyle.
Transport powinien być darmowy, bo to co teraz jest to jest j----e golenie ludzi i tyle.
@PiersiowkaPelnaZiol w niektórych miastach (niestety nie pamiętam w jakich) bilet czasowy działa według rozpiski a nie według tego ile minut minęło. Przykładowo według rozpiski przejedziesz na bilecie czasowym 4 przystanki to choćby skały srały to twój bilet jest ważny na 4 przystanki i tak to powinno działać.
Nigdy nie rozumiałem agresji w stosunku do kontrolerów biletów. Do dzisiaj, bo o ile dalej jej nie popieram to rozumiem skąd te emocje. Generalnie jestem czlowiek prawo, zawsze kupuję bilety. W skali życia wydalem na nie już pewnie setki jak nie tysiące złotych nie jeżdżąc jakoś często bo komunikacji używam tylko kiedy naprawdę muszę.
Dzisiaj wracam sobie spokojnie z pracy, bilet kupiony jestem na dosłownie przystanku na którym wysiadam:
cyk- kontrola biletów.
Dzisiaj wracam sobie spokojnie z pracy, bilet kupiony jestem na dosłownie przystanku na którym wysiadam:
cyk- kontrola biletów.
- 1
@kasiknocheinmal: generalnie ja zawsze miałem ich totalnie neutralnie. Ot pokaż bilet jak proszą i tyle, tak dzisiaj wyjątkowo podnieśli mi ciśnienie.
@kasiknocheinmal: generalnie mało jeżdżę KMK ale zawsze mam bilety, kiedyś wsiadłem ze znajomym na przystanku ja bilet papierowy on przez jakdojade. Ledwo się drzwi zamknęły kontrolerka zablokowała kasowniki i nie dało się przez to kupić biletu przez apke bo pokazywał że trwa kontrola.
Kontrolerka która widziała że dopiero weszliśmy niechętnie przyjmowała tłumaczenie ale koniec końców odpuściła bo zobaczyła że bilet udało się kupić po odblokowaniu numeru tramwaju.
Także zalezy na
Kontrolerka która widziała że dopiero weszliśmy niechętnie przyjmowała tłumaczenie ale koniec końców odpuściła bo zobaczyła że bilet udało się kupić po odblokowaniu numeru tramwaju.
Także zalezy na
928
MPK w Krakowie zakazuje agitacji i zbierania podpisów

Dziwnym przypadkiem dzieje się to akurat w czasie, gdy zbierane są głosy pod referendum o odwołanie prezydenta Miszalskiego.
z- 103
- #
- #
- #
- #
- #
- #
5
MPK Kraków doceniło swoich pracowników. To bohaterowie!

Zasługują też na wykop efekt. Kiedy inni obojętnie przechodzili obok, oni wykazywali się empatią i podejmowali działania, aby ratować życie i zdrowie tym, którzy tego potrzebowali.
z- 1
- #
- #
- #
- #
#krakow #sct #smog #mpkkrakow
https://www.magnapolonia.org/krakow-mroz-wylaczyl-z-uzytku-elektryczne-autobusy/
Za x lat jak tylko elektryki będą jeździły i przyjdzie mróz to wtedy nic po Krakowie nie będzie jeździć ale za to będzie ekologicznie prawda?
https://www.magnapolonia.org/krakow-mroz-wylaczyl-z-uzytku-elektryczne-autobusy/
Za x lat jak tylko elektryki będą jeździły i przyjdzie mróz to wtedy nic po Krakowie nie będzie jeździć ale za to będzie ekologicznie prawda?
@Strigiformesman: No brawo, i to jest dobry kierunek. My mogliśmy mieć farmy wiatrowe i elektrownie atomowe ale dalej ladujemy miliardy w węgiel całkowicie w razie w uzależniając się od dostaw zewnętrznych. Gdy pis w swojej mądrości nie wpuścił zapłaconego już węgla z rosji nagle się okazało, że te nasze cudowne kopalnie nie są w stanie nas zabezpieczyć energetycznie i trzeba było jakieś odpady pyłowe ciągnąć statkami
@MakeLifeGreatAgain: samochod elektryczny nawet w mrozie -15C ma zasieg z 400km po miescie.
Rozumiem ze jedyny elektryk ktorym jezdziles to samochod na komunie?
Rozumiem ze jedyny elektryk ktorym jezdziles to samochod na komunie?
#krakow #mpkkrakow
https://krknews.pl/drozsze-bilety-mpk-i-dluzsze-godziny-platnego-parkowania-od-2026-roku/
https://krknews.pl/drozsze-bilety-mpk-i-dluzsze-godziny-platnego-parkowania-od-2026-roku/
W Krakowie będzie drożej. Radni zdecydowali dziś o podwyżkach cen biletów komunikacji miejskiej i jednoczesnym wydłużeniu godzin płatnego parkowania. Uchwały przyjęte podczas środowej sesji oznaczają, że więcej zapłacą zarówno pasażerowie tramwajów i autobusów, jak i kierowcy korzystający ze strefy płatnego parkowania. Nowe stawki zaczną obowiązywać etapowo od końca stycznia i początku marca 2026 roku.
@MakeLifeGreatAgain: kolesie muszą dostać podwyżki bo przecież 13 000 brutto to dla nich mało. Nieszczęsny Filipiak musi za coś żyć.
11
Nietypowa akcja w centrum Krakowa. Pasażerowie MPK wzięli sprawy w swoje ręce

Tym razem wszystko odbyło się... tradycyjnie. W samym centrum miasta, bo na ul. Długiej, pasażerowie MPK postanowili sami rozprawić się ze źle zaparkowanym samochodem. Rozwiązanie było proste - trzeba było... przenieść go własnymi rękami.
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
#krakow #sct #mpkkrakow
Autobusy MPK już gotowe na sct ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.facebook.com/watch/?v=839248579282951
Autobusy MPK już gotowe na sct ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.facebook.com/watch/?v=839248579282951

Życie stało się lepsze od kiedy poświęciłem 3 dni na naukę jazdy na EUC (monocykl elektryczny). 15kg z rozkładaną rączką i trybem walizki, praktycznie mieści się wszędzie - na wbudowanej nóżce zajmuje 15 cm od ściany a średnice ma tylko troche większą niż odkurzacz samojeżdżący. Trasa do pracy która zajmowała 45-50 minut z przesiadką zbiorkomem zajmuje teraz 15-17 minut, ta sama trasa którą samochodem bym przejechał w 25m o ile znalazłbym lub
źródło: image
Pobierz@dzem_z_rzodkiewki: tez jezdzisz w pelnym pancerzu po mieście na tym?
Bo do tej walizki wtedy musisz doliczyc kask i ochraniacze
Bo do tej walizki wtedy musisz doliczyc kask i ochraniacze
- 1
tez jezdzisz w pelnym pancerzu po mieście na tym?
@Rad-X: wiele razy wywróciłem się już na rowerze przy wysokich prędkościach i tam się z tym nie da nic zrobić, pancerz jest wedle uznania jak ktoś się czuje i jakie ewolucje robi ale kask i to najlepiej crossowy jest wskazany. (nie wiem co to za moda na jeżdżenie na rowerze i hulajnodze bez kasku)
Moje zdanie jest takie że pancerz przy
- 0
- 18
No i cyk. #krakow zapowiada podniesienie cen biletów. Nowością też taryfa dynamiczna.
Kochane #mpkkrakow https://krakow.pl/aktualnosci/301273,1912,komunikat,proponowane_zmiany_w_taryfie_biletowej_komunikacji_miejskiej_w_krakowie.html?fbclid=IwY2xjawOSsblleHRuA2FlbQIxMQBzcnRjBmFwcF9pZA80MDk5NjI2MjMwODU2MDkAAR7pbqzNyDC5NZ7gfBNrKIVrehdrCW-TkfMB5IPFwpv_sNUghDs5XGkV7oqSZQ_aem_kGm1dgpd9t5uGCBG5wlBqQ
Kochane #mpkkrakow https://krakow.pl/aktualnosci/301273,1912,komunikat,proponowane_zmiany_w_taryfie_biletowej_komunikacji_miejskiej_w_krakowie.html?fbclid=IwY2xjawOSsblleHRuA2FlbQIxMQBzcnRjBmFwcF9pZA80MDk5NjI2MjMwODU2MDkAAR7pbqzNyDC5NZ7gfBNrKIVrehdrCW-TkfMB5IPFwpv_sNUghDs5XGkV7oqSZQ_aem_kGm1dgpd9t5uGCBG5wlBqQ
@Trixee: Za coś trzeba utrzymać ziomków uśmiechniętego prezydenta.
- 8
@daftie123: Miszalski to jest zakuta,zakłamana postać. Zamiast powiedzieć wprost, że Kraków nie stać na żadne metro to on jeszcze dodaje oliwy do ognia i wkufia południowo-zachodnia część miasta. Obiecał nam tramwaj, teraz już tramwaju nie będzie--} bo ma być metro. A metra też nie będzie więc nie będzie niczego.
Mam nadzieję,że nie zostanie wybrany na kolejną kadencję.
Mam nadzieję,że nie zostanie wybrany na kolejną kadencję.
- 0
- 0
@Trixee bardzo dziękuję
@Trixee jest coś takiego jak przystanek końcowy, gdzie kierowca nie może mieć pasażera, i są przystanki początkowe, gdzie autobus podjeżdża i może brać pasażerów są też przystanki początkowe jak i końcowe gdzie pasażer nie ma obowiązku wysiadać i nie można go wyprosić @szarley kurde 184 miałem kilka lat temu i niestety nie pamiętam, czy tam był początkowy czy to się zmieniło jak wziął to mobilis
- 3
- 1
źródło: temp_file5117632956780896858
Pobierz- 1
źródło: temp_file8084104326850896275
Pobierz
















Jak ta aplikacja mKraków była zrobiona ze czasów Miszalskiego. To 10 sierpnia pewnie będą problemy
#krakow #mpkkrakow #kartakrakowska
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.krakow.mobi&hl=pl
@Lardor: czyli za czasów Miszalskiego czyli miałeś rację że na szybko i na odwal się