Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Joii: nie mogę uznać związków homoseksualnych za mlazenstwo poniewaz religia mi zabrania, a co za tym idzie nie oczekujcie ze bede takie zwiazki akceptował
szach mat lgbtqwerty-faszysci
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Bajo-Jajo: nie musisz uznawać ich małżeństwa kościelnego, bo zabrania Ci tego wiara ale powinieneś uznawać małżeństwo cywilne, oczywiście że nie musisz tak samo jak nje musisz uznawać koncepcji państwa i być anarchistą. Tylko pamiętaj że to nie sprawi że państwo zniknie ( ͡° ͜ʖ ͡°) zupełnie nie moją sprawą jest co tolerujesz a co nie bo to sprawa tylko twojej moralności, ale akceptować musisz, chyba że wolisz
@Matrioszkawkieszeni: Możliwe, że należysz do wyjątków.
Katolicyzm jest religią dogmatyczną, konserwatywną i autorytarną. Jej żarliwi wyznawcy z reguły są znacznie mniej tolerancyjni niż ludzie niereligijni.

Dla porównania, garść przykładów:
Czy to ludzie religijni próbują blokować organizację koncertów Behemotha i innych zespołów metalowych grających "bluźnierczą" i "satanistyczną" muzykę oraz wystawianie spektakli takich jak "Golgota Piknik", "Klątwa" i "Śmierć i dziewczyna", czy to ateiści blokują wejścia do kościołów mówiąc do wiernych coś w
@Don_Simon: Gdyby odbyło się referendum dotyczące legalizacji małżeństw osób tej samej płci, to ludzie mocno religijni zagłosowaliby przeciw - bo religia nakazuje im uznawać homoseksualizm za grzech, a małżeństwo - wyłącznie za związek mężczyzny i kobiety. I dla nich byłoby nieważne, że ta legalizacja w żaden sposób nie wpłynęłaby na życie heteroseksualnych małżeństw i "zwykłych" rodzin.
Podobnie, gdyby odbyło się referendum dotyczące legalizacji rekreacyjnej marihuany lub innych obecnie nielegalnych psychotropów -