Wpis z mikrobloga

Chciałbym wymienić chłodzenie w komputerze, procesor to i5 4460, na płycie B85 z socketem 1150. Co polecacie do 100 złotych? Chciałbym żeby było jak najciszej gdy odpalę jakąś grę, a z drugiej strony nie mam zamiaru przesadnie inwestować w ten komputer
#komputery
  • 9
@Viscop: Warto dopłacić te parę złotych do Fery 3? Chodzi mi konkretnie o głośność, w końcu nie jest to jakiś podkręcony procesor. Chłodzenie które teraz mam to nawet nie jest boxowe Intela, tylko jakiś no name, więc różnica w poziomie głośności pewnie będzie ogromna tak czy siak
Chodzi mi konkretnie o głośność


@skarbnik_: Będzie różnica, w spartanie pro masz 100mm który kręci się do 2200rpm, fera ma 120 która kręci się do 1600rpm, będzie ciszej, spartan pro potrafi być głośny jeśli wentylator wkręci się na maksymalne obroty.
@Viscop: @oreze: Ludzie, przed chwilą rozpakowałem to chłodzenie, przecież to jest ogromne. Sprawdziłem wagę, 610g przykręcane do płyty głównej, ludzie O.O
Mam wrażenie, że ta płyta w formacie mATX nie utrzyma tego. Oby dała radę!
@skarbnik_: wytrzyma, ja też na początku myślałem "jakieś małe gówno przyjdzie" a się zdziwiłem jak otworzyłem budę XD to był mój pierwszy komp z prawdziwego zdarzenia. Wytrzyma bez problemu.