Wpis z mikrobloga

Moderacja nie pomaga, więc ja podzielę się tym co wiem nt. wycieku danych z wykop.pl.
Moje konto również zostało użyte do plusowania wpisów bez mojej wiedzy. Ma koncie mam włączoną weryfikację dwuetapową, więc nie jest możliwe, że ktoś otrzymał dostęp na konto, nawet jeśli znał moje hasło. W ustawieniach konta można zobaczyć jakie IP mają dostęp do konta i nie było żadnego podejrzanego IP (było tylko IP, z którego aktualnie korzystam, i IP, które nie używało konta od 5 miesięcy). Wydaję mi się, że albo faktycznie ktoś uzyskał dostęp do mojego konta, ale to by oznaczało, że weryfikacja dwuetapowa na wykopie nie działa albo chodzi o zupełnie o coś innego i wykop ma poważne dziury bezpieczeństwa.
#wykop #moderacjacontent #afera #daneosobowe #wyciek #polska
  • 8
@tazos: zgadza się, też mam takie podejrzenia, ale moderacja nie chcę mi powiedzieć, czy ktoś z innego adresu IP miał dostęp do mojego konta.
@tazos: jeśli chodzi o adres e-mail, to tam również mam włączoną weryfikację dwuetapową + sprawdzałem aktywności IP na koncie i też niczego podejrzanego nie znalazłem.
@ly000: > Osoba nieuprawniona uzyskała dostęp do skrzynek mailowych Internautów
Bzdura. Na moim koncie email, nikt się nie logował, w urządzeniach mam tylko PC. Dlaczego @wykop kłamie? Ktoś się dziś zalogował na moje konto, ominął weryfikację dwuetapową tak jak u @ly000: co tu się #!$%@? dzieje, wyciekły Wam dane i nie potraficie tego ogarnąć tylko zrzucać na morele.net? Proszę Was @wykop
@Schulz: z drugiej strony, nawet jakby wyciekły dane to to weryfikacja dwuetapowa i tak nie powinna umożliwić zalogowanie się na konto. coś tu jest nieźle schrzanione.
polecam wszystkim sprawdzić swoją aktywność na koncie, tzn. jakie wpisy zaplusowaliście w ostatnim tygodniu. ja się nieźle zdziwiłem jak to zobaczyłem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
weryfikacja dwuetapowa i tak nie powinna umożliwić zalogowanie się na konto

@ly000: weryfikacja dwuetapową przez TOTP nie jest aż tak bezpieczna jak za pomocą kluczy, i da się ją w jakiś sposób ominąć