Wpis z mikrobloga

Po przeczytaniu wpisu @kvoka o Wampirze z Kowar, przejrzałem sobie poprzedni wpis o Zbigniewie Brzoskowskim, który został skazany jako ostatni w Polsce na karę śmierci, zmienioną później na karę dożywocia.
W ten oto sposób doszedłem do przeglądania informacji o karze śmierci na Wikipedii. Okazało się, że jedynym krajem europejskim, w którym nadal stosuje się tę karę jest Białoruś. I tu ciekawostka, istnieją 3 wyjątki osób, które nie mogą zostać skazane na śmierć. Są to osoby poniżej 18 roku, powyżej 65 roku życia i... kobiety.
Także kobieta, która zabije 10 osób ze szczególnym okrucieństwem nie może zostać skazana na karę śmierci, w przeciwieństwie do mężczyzny z jednym zabójstwem na koncie. ¯\_(ツ)_/¯
#rownouprawnienie #dyskryminacjamezczyzn #ciekawostki
Pobierz
źródło: comment_1587328908ACfLWxm0LsVKnqVSgAGI70.jpg
  • 13
@KRISSVector: Ja wcale nie kwestionowałem tego, że kobiety zabijają rzadziej. Chodzi po prostu o sam fakt wyłączenia ich z kary śmierci w tym kraju.
Powiedzmy że na przykład Amstaffy atakowałby ludzi 10 razy częściej niż Labradory. Zdarzyłby się przypadek, że to Labrador zaatakuje człowieka, ale jego nie usypiamy, bo przecież w ogólności ta rasa jest łagodna.