Wpis z mikrobloga

Wiecie, co mnie boli? Że jak płonęła Australia, to cały wypok srał żarem i znaleziskami. Gdy od dwóch dni płonie największy park narodowy w Polsce, unikat na skalę Europy i świata, wszyscy mają to gdzieś. Nie jest to przecież tak medialne, nikt przecież (oprócz unikatowych gatunków głównie ptactwa w okresie lęgowym) nie zginął, to tylko "jakieś tam łąki". Pokażcie, że się mylę i że coś Was to obchodzi, pomóżcie w tym mega trudnym momencie. Grafika poniżej pochodzi ze strony Biebrzańskiego Parku Narodowego, jeśli ktoś chciałby zweryfikować prawdziwość danych. Kilka tagów tematycznych #podlasie #polska #biebrza #turystyka oraz atencyjnych, bo jednak prawie #bialystok no i trochę #siepomaga - chociaż dane bankowe bezpośrednio do BPN.

Dziękuję wszystkim, którzy zechcą wspomóc BPN w tych trudnych chwilach. Gdy pandemia wygaśnie, chętnie pomogę w zorganizowaniu wycieczek, noclegów czy spływów kajakowych nad Biebrzą. Trzymajcie się zdrów!
Pobierz Biebrzanski_Ghul - Wiecie, co mnie boli? Że jak płonęła Australia, to cały wypok srał...
źródło: comment_1587490235yNyoXmryGngmEzhTfJhPLt.jpg
  • 40
@Biebrzanski_Ghul: ciarki przechodzą jak się te zdjęcie przegląda. akurat w tym roku myślałem, żeby bardziej Biebrzański PN i okolice pozwiedzać, po tym jak w zeszłym w końcu w Białowieży kilka dni spędziłem, a tutaj jak nie korona, to teraz to
@Biebrzanski_Ghul Nie orientuję się jak jest na wykopie, ale na FB sporo moich znajomych udostępnia info o zbiórce, z niebieskim już wpłaciliśmy. Żal za tym co stracone, ale żywimy nadzieję, że strażacy opanują sytuację lada moment. W zeszłym roku w Czerwonym Bagnie mieliśmy jedną z lepszych wycieczek... zamierzaliśmy tam niedługo wrócić :(
@Filotes tego właściwie się nie da opanować w klasycznym ujęciu. Trawy i kępy są tak suche, że potrafią przenosić ogień nawet pod wiatr czy przez rzekę na drugą stronę. Plus dochodzi charakterystyka traw i torfowisk, które mogą tlić się wieloma dniami i wznawiać ogień w losowych miejscach. Dzięki za wsparcie!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Biebrzanski_Ghul: na ten moment jest poważne zagrożenie, że ogień dojdzie do Czerwonego Bagna, płoną Grzędy, jest #!$%@? i straty są ogromne. BPN nie jest medialnym parkiem, to miejsce głównie dla turystów lubiących cisze i obserwowanie przyrody. Żal, że wszystko najpewniej przez jakiegoś zasranego podpalacza.