Wpis z mikrobloga

mam takie glupie pytanie - uzywaliscie moze takich wentylatorow? mam taki pomysl zeby kupic ten najwiekszy i zalozyc na niego jakis filt hepa (czy to kupic material czy jakis inny filtr #!$%@?). pytam na #wykopjointclub bo moze ktos uprawia czy widzial jak ktos inny uprawial i wie czy to mocno ciagnie itp. ch pewnie i tak nikt nie odpowie bo hehe bo bagieta pyta XD nie wiem na jaka sie moc nastawiac, niby do 2k m3/h ale czy z filtrem to bedzie ciagnal jak np 3 odkurzacze razem? probowalem z innymi zwyklymi wentylatorami i nie ta moc #aliexpress #xiaomi #wentylacja molgbym nawet jakies sitko zasadzic i gabke, aby tylko kurz ciagnelo jak glupi
Pobierz a.....m - mam takie glupie pytanie - uzywaliscie moze takich wentylatorow? mam taki p...
źródło: comment_15875061160UeMPALCCBMSHbMbLMOSVy.jpg
  • 26
@acctim: Ja miałem kiedyś podobną konstrukcję. Tylko zamiast HEPA kupowałem w dużym kawałku filtr węglowy do pochłaniaczy zapachów kuchennych. Stawiałem to ustrojstwo w miejscu gdzie paliłem. Redukował smród fajek dość dobrze.
@jezuchrysteznowu: chodzi tylko o to ile to ma cisnienia powietrza, na ile to mozna limitowac polprzepuszczalnym materialem i na ile to bedzie z nim dzialac, wiadomo ze taki 30cm sie nie zatrzyma no ale na ile np kurz z pokoju bedzie lecial w strone wentylatora i zatrzymywal sie na filtrze
@acctim: Oczywiście, wentylator promieniowy jak kazdy inny, w porownaniu do osiowych posiada znacznie większy spreż (to o co pytasz czyli roznica cisnienia miedzy wlotem i wylotem przy zachowaniu nominalnego przepływu)
@StaryWedrowiec: o dobra, zamuliłem się.
Ogólnie ciągnąć nie ciągnie mocno.
Do odkurzacza nie ma podejścia ni #!$%@?. Nagram ci za sekundę filmik jak sobie radzi z dymem to zobaczysz. Ogólnie dym wciąga z 20-30 cm. Zastosowałem rurę 160 na wejściu, na wyjściu jest jakaś chora średnica, z 300 spokojnie, żeby się biedny nie męczył. Do tego ściemniacz do świateł w ramach regulacji obrotów i na moje potrzeby jest idealnie. Do filtrowania
@lotos10: szczerze? Nie wiem
Pomagał mi to montować brat, które od 15 lat robi wentylke, klimę i ogólnie HVAC, więc nie musiałem myśleć xD
Ten filtr jest w formie maty gąbkowej takiej śmiesznej, więc pewnie się okaże że to w ogóle nie ma węgla żadnego.
Straty ciśnienia są żadne w porównaniu z H7, ale liczb ci nie podam, bo ich nie znam.