Wpis z mikrobloga

Zwiastun filmu „MOŻNA PANIKOWAĆ” / Światowy Dzień Ziemi 2020 r. - znalezisko

Widzę, że prof. Malinowski z "Nauki o klimacie", profesor fizyki atmosfery, z którym współpracuje Popkiewicz i którego książki i wykłady tu promowałem (no i oczywiście jeden z autorów podręcznika akademickiego w temacie) przygotował "popularny" film o zmianach klimatu.

Dajmy mu trochę rozpoznawalności już teraz ( ͡° ͜ʖ ͡°).

#klimat #ekologia #globalneocieplenie #nauka #youtube #film #neuropa #mirkoreklama
eoneon - Zwiastun filmu „MOŻNA PANIKOWAĆ” / Światowy Dzień Ziemi 2020 r. - znalezisko...
  • 5
"Ludzie mają nie wiedzę, a poglądy". Najlepsze zdanie jakie słyszałem od dawna.


@GrammarNazi: To prawda, bardzo trafne.

Ja - choć jak każdy nie jestem tu bez wad i pewnie czasem się wygłupię z jakąś opinią - mam taką zasadę, że zanim zacznę się wypowiadać więcej na jakiś temat, to czytam przynajmniej jedną książkę (albo dłuższy wykład) wprowadzający, a najlepiej - kilka. W ten sposób - mam nadzieję - omijam choć najgrubsze
@eoneon Słyszałem też opinie, że paradoksalnie za zmniejszenie zaufania do nauki i ekspertów odpowiada globalizacja i błyskawiczny rozwój technologiczny. Wielu ludzi nie potrafi zrozumieć i odnaleźć się w tak szybko zmieniającym się świecie i dla nich atrakcyjne stają się teorie, który w prosty sposób wyjaśniają skomplikowane kwestie. Klimat to bardzo złożony temat, którego w 100% nie zgłębili nawet sami eksperci, którzy go badają i łatwiej jest zamiast poznawać i zrozumieć tak skomplikowana
@GrammarNazi:

[...] ale jestem przekonany, że przyszłość ludzkości będzie wyglądać dramatycznie.

Jedno spojrzenie na dowolny z dotychczasowych okresów w dziejach ludzkości potwierdza Twoją tezę. Ileż to już minionych pokoleń twierdziło, że w przyszłości będzie nam tu lepiej? A nadchodząca rzeczywistość nadal jest taka, jak była.
@Nitfluad Nie no, w porównaniu do poprzednich okresów to teraz żyje nam się o wiele lepiej. Natomiast można powiedzieć, że żyjemy na kredyt. Żyje nam się dobrze dzięki ropie naftowej i węglowi, a spalając je emitujemy gazy cieplarniane, które sprawiają, że klimat się zmienia i nasza cywilizacja runie. Można powiedzieć, że ten "kredyt" jaki dostaliśmy w postaci paliw kopalnych powinniśmy zainwestować w rozwój gospodarki opartej na innych źródłach energii, które są neutralne