Wpis z mikrobloga

Myślałem, że większych jełopów od Polaków nie ma, ale wtedy wychodzą oni, cali na biało: Węgrzy. Ponad 50% dla Orbana, w czasie pandemii po wprowadzeniu stanu wyjątkowego wzrosło o 2 pkt. proc. Co za idioci xD Widzę, że nie bez powodu mówi się, że Polak-Węgier dwa bratanki. Niektóre narody najwidoczniej potrzebują tego, żeby je złapać za mordy i wolność im nie na rękę
#polityka #4konserwy #neuropa #koronawirus #wegry
Pobierz r.....6 - Myślałem, że większych jełopów od Polaków nie ma, ale wtedy wychodzą oni, c...
źródło: comment_1587969990fwa1LlqDGYWAQ0cDCL91jZ.jpg
  • 32
@PolacoEsMasGrandeRobaco: u Węgrów chyba jest to najbardziej widoczne i trwa to już równe 100 lat. Węgry były chyba najbardziej poszkodowane w Europie po I wojnie św. jako część Monarchii Habsburskiej, a więc strony przegranej utracili 2/3 terytorium i 2/3 ludności. Wszelkie mieszane etnicznie tereny trafiły do ich sąsiadów przez co wielu Węgrów do dziś żyje w Rumunii, Serbii, na Słowacji i na Ukrainie. O ile u nas o powrocie Kresów do
@galicjanin: cóż takie są skutki rozpadu glinianych imperiów. Węgry po rozpadzie Monarchii Habsburskiej nie miały fizycznej możliwości zapanować nad tyloma mieszanymi etnicznie terenami. Traktat z Trianon był najlepszym rozwiązaniem jakie było wtedy możliwe.

Co do bycia poszkodowanym to punkt patrzenia zależy od punktu siedzenia. I nie zapominajmy że Węgry wojne przegrały.
każdy kto miał łeb na karku już dawno wyjechał z Węgier na zachód. Węgry to teraz w dużej mierze kraj emerytów.


@galicjanin: Dokładnie. Nie pamiętam gdzie, ale jakiś czas temu czytałem, że Węgry są krajem nr 1 pod względem ilości swoich rodaków, na stałe mieszkających poza granicami kraju. Jest ich tam więcej niż na Węgrzech.