Wpis z mikrobloga

Drodzy państwo pytanie mam.

Kupiłem 30 akcji CCC po kursie 34,27zł płacąc razem z prowizją 1032,11zł
Następnie sprzedałem te 30 akcji po kursie 56zł czyli 1680zł

Teraz gdy przeglądam sobie listę moich transakcji na KONCIE MAKLERSKIM (xD) w mBanku klikając na tą sprzedaną pozycję widzę to, co na pierwszej części obrazka, czyli "wartość zlecenia z prowizją" 1395zł.
Gdy kliknę przycisk "raport" to widzę to co w drugiej części screena czyli "łączna wartość transakcji" 1680zł.

O co chodzi?

#gielda #mbank
C.....a - Drodzy państwo pytanie mam.

Kupiłem 30 akcji CCC po kursie 34,27zł płacą...

źródło: comment_1588175996P7xE3tiAUsTqP9yyl9DuFQ.jpg

Pobierz
  • 22
@Czachaaa: jeśli dobrze widzę składałeś zlecenie Po Każdej Cenie (PKC) albo uruchomił się założony przez Ciebie stopp-loss, który po przekroczeniu progu wrzuca PKC (jak sprzedajesz po PKC to idą oferty od najwyższej do najniższej). W chwili składania zlecenia PKC dostajesz do kalkulacji najniższą cenę kupna w koszyku z drugiej nogi, stąd wychodzi coś ok. 46,5 PLN za akcję przy Twoich 30 sztukach w ofercie sprzedaży (dlatego masz wartość "zlecenia"). Jak się
@Micros: To byo 2 tygodnie temu. Od tego czasu kupiłem i sprzedałem kilka nowych pozycji a konto w emaklerze jest podpięte do głownego konta w mbanku i pobiera z niego środki jeżeli chcesz kupić za więcej niż masz w portfelu na maklerze co też robiłem
@Czachaaa: nie wiem jak jest z pokazywaniem w emaklerze, ale wg. podstaw rachunkowości, każda kwota, która przyszła do Ciebie (uznanie rachunku) lub wyszła od Ciebie (obciążenie rachunku) powinna być pokazana wraz z końcowym saldem rachunku po takiej operacji. Zerknij na historię rachunku, tam być powinno.
@jusstt: @greg_luke: Nie ma czegoś takiego jak historia wpływów i "odpływów" xD z portfela w eMaklerze a jak kupuję jakieś akcje to najpierw pobiera pieniądze z portfela w eMaklerze a resztę dociąga z głównego konta więc nie mogę dojść do tego bo zrobiłem kilka takich operacji ¯\_(ツ)_/¯
@Czachaaa:
Mam aplikację 4 max i nie widzę transakcji >56 z volumenem 30 w dn 15 kwi. Są dwie transze: 16 i 118
Prawdopodobnie część akcji poszła po tej cenie a część po innej
W Santanderze jeśli Ci nie pójdzie całość to dostajesz informacje o każdej częściowej realizacji zlecenia
@jusstt: No a tutaj pokazuje, że sprzedał po 56zł. Tak samo mi pokazywał w appce eMaklera bo się cieszyłem jak #!$%@?, że w taki szczyt trafiłem xD Z tej kwoty wychodzi średni kurs 46,5zł a nie 56zł a to nie było tak że był na kilka sekund skok na 56zł tylko szło do góry i na 56zł zaczęło iść w dół przez kilka godzin więc to niemożliwe żebym klikając PKC na
@Czachaaa:
To nie wiem, może złóż reklamację i wtedy Ci podadzą szczegóły
Nawet nie po to żeby się użerać - chociaż ludzie wygrywali bodajże z XTB - ale żeby siedzieć jak składać zlecenia na przyszłość, sam jestem ciekaw
Ja zwykle daję WLA