Wpis z mikrobloga

Dosłownie godzinę temu miała miejsce dziwna sytuacja. Telefon leżał sobie na biurku, internet wyłączony. Zero aktywności. W pewnym momencie usłyszałem sygnał jakbym do kogoś dzwonił w trybie głośnomówiącym. I pojawił się jakiś komunikat. Sęk w tym, że nie wiem jakiej treści, ponieważ de facto byłem ździwiony bo pierwszy raz miałem tą sytuacje.
Po wygaszeniu ekranu powiadomienie znikło. Kątem oka zobaczyłem, że było w powiadomieniu napisane "Orange DRM..."
Ktoś miał z Was coś takiego?
#orange
  • 5
@NatecPL: To była informacja, ale jak nie czaisz into techniki szpiegowskie, to przesyłam na mirko

posłuchaj mnie uważnie, jutro o 19:45 masz samolot do meksyku.
Bilet wyśle Ci zaraz na e mail. Gdy wyjdziesz z lotniska pod czerwoną budką telefoniczną jest skrytka,
otwórz ją tajnym hasłem : hajduszoboszlo. W niej znajdziesz nowy dowód osobisty,
3000 pesos i kluczyki do mieszkania na przeciwko. Od dziś nazywasz się
Juan Pablo Fernandez Maria FC
@Clear: Nie wiem :/ Jak ekran się wyłączył to i powiadomienia nie było.
Tylko, że to nie był sms. Takie smsy od nich dostaje od czasu do czasu, a dzisiaj to było zwykłe powiadomienie - a za nim włączył się ekran to dźwięk sygnału połączenia się odtworzył na głośniku.
@NatecPL: Tak, to jest właśnie SMS FLASH. To nie jest normalny rodzaj SMS-a, a raczej powiadomienie/komunikat - coś jak informacja o stanie konta, przy czym to ma 2 opcje - OK i ANULUJ/ODRZUĆ, wybranie pierwszej (nawet przypadkowo) powoduje włączenie prezentowanej usługi, a część telefonów,która niepoprawnie obsługuje ten rodzaj powiadomień... automatycznie odpowiada OK.

Sprawdź w Mój Orange czy nie masz włączonych tych usług:
* Zamów z Orange
* Halo Granie
* Cybertarcza