Wpis z mikrobloga

Ile czekaliście na paczkę lub list dostarczaną ostatnio przez Royal Mail? Otrzymał ktoś z was przesyłkę w sobotę w ostatnich tygodniach? Nie wiem jaki jest teraz czas oczekiwania na krajowe przesyłki, listonosza nie widziałem od paru dni. Royal Mail informuje że tymczasowo zawiesili dostawę w soboty. Jakie są wasze doświadczenia? W praktyce jak to wygląda może da mi lepszą perspektywę na to co się dzieje.
#uk #pytanie #poczta
  • 26
@acctim No nie rób sobie jaj. Aż takiego pogromu to raczej nie ma. Przeglądam reddit, to ludzie piszą że do 5 dni roboczych zwykle listy i przesyłki dochodzą, choć może zająć to nawet i 8 dni.
@GhostxT: u mnie chyba z 2 razy w tygodniu roznosza, podobno w naszym przypadku sporo pocztowcow poszlo na kwarantanny, dodatkowo ludzie w trakcie lockdownu wpadli w szal zakupowy i na sortowniach nie wyrabiaja. Ostatnio czytalem newsa wlasnie, ze wstrzymuja dostawy listow w soboty, ale nie paczek. Mysle, ze z tydzien srednio czekam na przesylki chyba ze jakims cudem zamowie na 2 dni przed terminem jak pocztowcy chodza po okolicy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GhostxT: Mam takie doświadczenie, że listonosz był o 7.20, spałem, sąsiedzi przypadkiem też. Przekierowanie przesyłki najwcześniej za 2 dni, bo "busy time'. Ostatecznie przekierowałem na za 3 dni do jakiegoś osiedlowego post office, bo nie byłem pewien czy kolejne doręczenie nie będzie znowu tak wcześnie.

Sama przesyłka dotarła szybko - wysłana w piątek, próba doręczenia w poniedziałek. W razie czego przesyłka z trwckingiem.
@GhostxT: Panie, ja czekam na przesyłkę od 3 tygodni. Paczka 1st class signed. Jedna przyszła wczoraj po 10 dniach, druga dzis po 9 (roboczych). Kolejna nadal w drodze wysłana 17go. Ogolem to tragedia :) tylko Special Delivery jest na czas - wszystko co wysłałem dotarło na następny dzień bez żadnych wyjątków (około 20 paczek w ciągu ostatnich 2 tyg)
@promateosz A to było w tym tygodniu czy wcześniej?

@acctim a mialoby jakieś znaczenie czy to list lub przesyłka? Czy trzymają się zasad jakie były do tej pory, sensie 1st, 2nd class?

@XemkaX Przesyłka była dostarczona w tym tygodniu? Skoro zrealizowali dostarczenie na takich samych zasadach to bardzo dobry wynik.

@tiarecki Czyli opóźnienia jeszcze większe niż te o których do tej pory słyszałem. A mieszkasz w większym mieście czy gdzieś na obrzeżach?
@acctim Nic to nie zmienia, zawsze tak było. Po prostu zastanawiałem się czy paczka, jej wielkość miałaby niższy kub większy priorytet od chociażby listu nadanego według oficjalnych kategorii. Jak już wyżej inne osoby napisały, 48 lub 24 nie są w 100% realizowane na czas i to jest oczywiste. Bardziej ciekawiło mnie jak duże te opóźnienia są, bo do tygodnia czasu to jeszcze wytrzymam. Mam jedynie nadzieję że sytuacja będzie się polepszać a
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GhostxT: Zeszły weekend. Do tego punkt Royal Mail przyjmuje po odbiór przesyłki w godzinach 7-9. Mnie to nie urządzało, stąd dopłaciłem te 70p, żeby przekierowali do ciapakowskiego post office.
@GhostxT: Zwykła standardowa poczta obsługiwana przez Royal Mail typu, korespondencja z banku, rachunki , których ciagle nie zmieniłem na internetowe dostaje z dużym opóźnieniem. Listonosza nie widzę tygodniami. Z drugiej strony, kupilem coś z ebay w zeszłym tygodniu , dostałem hermesem w przeciągu 48h.
@GhostxT: Zamawiałem z ebaya część do aparatu Leicestershire-Newcastle

Thu, 30 Apr 2020 10:42 AM N/A Delivered by

Thu, 30 Apr 2020 12:52 AM N/A Item Received

Tue, 28 Apr 2020 8:53 PM N/A Item Received
@orbitowski: hermes i te wszystkie kurierskie firemki to pewnie maja #!$%@? ze wschodu na samozatrudnieniu i nie zdziwilbym sie, ze umowa zaklada ze ma byc zrobione i hui ¯\_(ツ)_/¯ jak nie ty, to niech zona czy ktokolwiek inny zapiernicza. chyba nawet to dziala tak, ze sama firma kurierska sie z tym nie #!$%@?, tylko wrecz oddelegowuja cala ta operacje (doreczanie paczek) jakims zewnetrznym guwnofiremkom z busami, ktore zatrudniaja potem jakichs rumunow