Wpis z mikrobloga

Gram sobie Kastylią, podbiłem Granadę, wygrałem wojnę z Portugalia przy trade casus Belli, pozbyłem się Enrique i niestety zbliża mi się civil war ok 1471 a chciałbym iść teraz na Maroko. Moi allies to Aragonia i Austria. Czekać na event i później się zbroić? Zrobiłem save i pomimo liczniejszych wojsk przegrywam bitwy w Afryce , jakie miejsce najlepiej atakować?
#eu4 #euiv #europauniversalis4 #europauniversalis
  • 6
@Siman: Czej, czej, masz liczniejsze wojsko i grasz Kastylią i przegrywasz z berberami? Jesteś 2 technologie do tyłu czy ki #!$%@?? Bo chyba nawet walcząc w górach powinieneś ich rozsmarowywać po ścianach. Może armia bez generała biega? Jest jeszcze tycia szansa, że im się jakiś #!$%@? bóg wojny wylosował co ma 5 w shock.
@Ks_Robag
@D3v0 chyba właśnie chodzi o ukształtowanie terenu. Atak przeprowadziłem z Gibraltaru. Poza tym wydaje mi się że dobry moment przegapiłem - Maroko trochę uroslo. Może odpuszczę na razie ten kierunek i skuoie się na Portugalii. Po zawarciu pokoju sprowokowałem unjich bunt i w czasie truce ja się umacniam a oni krwawią
@D3v0 udało mi się zdobyć przyczółek 4 prowincji na wybrzeżu z pomocą Aragonii. Musiałem negocjować pokój bo wybuchła w międzyczasie civil war