Wpis z mikrobloga

@kaziumargaryna: słyszałem,że w PKO nie jest tragicznie tylko mam konto w ING i nie chce mi się czekać na weryfikację,bo dużo osób w kolejce ;d,więc próbuję się rozeznać jak to wygląda w ING. Prowizji nie mają tragicznej na koncie elastycznym. Bardziej mi chodzi o PIT i inne sprawy.
@Markowsky95: mam ING, jedyny minus to to że czasem mają awarię i nie można wejść przez aplikację, działa tylko strona, czasem odwrotnie, czasem nie działa to i to. I tak już od dłuższego czasu, będzie ponad rok ¯\_(ツ)_/¯ poprzeglądasz tag to zobaczysz jak ludzie na to narzekają. Ja w ciągu ostatnich 2-3 tygodni kojarzę 2 takie sytuacje, jednak mi to specjalnie nie przeszkadza.

Plusy: Pełna integracja z kontem ING przez przeglądarkę,
@Markowsky95: minusem jest brak rynków zagranicznych.
Interfejs bardzo przyjazny, niestety, dość często awarie (krótkie, bo krótkie, ale np. brak możliwości zalogowania się w ciągu pierwszych 30 minut poniedziałkowej sesji może frustrować). PIT wysyłają / udostępniają online (co niestety u mnie nie działało, musieli wysłać tak czy tak).

Ogólnie na plus.
@Markowsky95: ja ci polecam dom maklerski BPS. Mają super prowizje 0.13% gdzie w mbank jest 0.38% Mbank dobry jest pod kątem wiedzy, mają dużą bazę szkoleniową. BPS ma niskie prowizje i dobre programy, które umożliwiają dogłębną analizę rynku.
@Markowsky95: awarie raz na tydzień, wiec nie polecam tego konta dla daytraderów. Poza tym ok, ale nie ma czegoś takiego jak selekcjonowanie/grupowanie/podział obserowanych spółek (np chciałybm podzielić obserwowane spółki z branzy gamingowej i sie #!$%@? nie da :))
@Markowsky95: mam konto u nich, ale w tym momencie nieaktywne - przeszedłem na degiro...
ogólnie obsługa i panel fajny... tylko, że często lubi nie działać panel transakcyjny w kluczowych momentach.... kiedy można by się podpiąć pod jakiś ruch...
jest tu nawet specjalny tag #ingznowniedziala - skądś to się musiało wziąć ;)