Wpis z mikrobloga

cześć mirko,
chciałem skorzystać z kwarantanny i nauczyć się czegoś nowego, i pomyślałem nad nauką gry na gitarze
myślałem nad rozpoczęciem swojej nauki od gitary akustycznej CORT AD810-OP, problem w tym, że jestem leworęczny i właśnie takiej wersji gitary szukam. gdzie mogę znaleźć taką wersję tej gitary albo może polecacie mi jakąś inną gitarę akustyczną w podobnej cenie (do 600zł) z układem dla osoby leworęcznej?
z góry dziękuje!
#muzyka #naukagrynagitarze #gitaraakustyczna #gitara
  • 14
@jakuzii: bycie leworęcznym nie oznacza, że musisz kupić i grać na leworęcznej gitarze. Wręcz przeciwnie, o czym nieraz tu pisano na tagu. Lewa ręka ma na "praworęcznej" gitarze całkiem sporo pracy.
@MojWlasciciel:
przy okazji mam jeszcze pytanie do sklepu guitarcenter pl
nie sprzedają tam używanych gitar albo podróbek?
ceny mają nawet o kilkadziesiąt złotych taniej niż u konkurencji i trochę mnie to zmartwiło
1.czytałem wczoraj dużo opinii, że leworęcznemu będzie ciężej na początku z gitarą dla praworęcznych i dalej się nad tym zastanawiam.

2.przedwczoraj próbowałem jakiś akordów na gitarze koleżanki i prawą ręką nie mam takiego luzu do "bicia" na gitarze.

3.znalazłem CORT AD810-OP left-handed
https://guitarcenter.pl/catalog/gitary/gitary-leworeczne/cort-ad810-lh-op
słyszałem dużo pozytywnych opinii ale jaki jest wyrok mirko?( ͡° ͜ʖ ͡°)

@MiQ27 @MojWlasciciel
@jakuzii kupuj jak chcesz, w tej cenie nic więcej nie dostaniesz.
Akurat bicie wyrobisz, z gitarami leworęcznymi największy problem jest taki że na cudzej nie pograsz ¯_(ツ)_/¯

Ja bym chyba zalecał zwykłą, praworęczną gitarę, ale spec że mnie żaden.
No i za 6stówek z małym hakiem możesz kupić
https://m.guitarcenter.pl/catalog/gitary/gitary/gitary-akustyczne/yamaha-f310-nt
Czyli imo najlepszą gitarę w tej klasie cenowej.

Btw czy ten obrazek leworęcznej gitary jest lustrzanym odbiciem "normalnej" wersji zrobionym w paincie? xD
@znicz: tak jak w komentarzu powyżej - znalazłem CORT AD810-OP w wersji dla leworęcznych:)
masz może jakieś zastrzeżenia do wyboru gitary?,
szkoda mi wyrzucić około 500 cbln na coś co nie będzie mi służyło (szczególnie, że jestem w liceum i z kasą średnio)
Jak jeszcze się nie nauczyłeś, to bierz praworęczną, niewygodnie się grało, bo jeszcze nie umiesz grać, a nie że jesteś leworęczny. Na gitarze się gra obiema rękoma, obie wykonują równie trudną robotę, to nie jest pisanie jedną ręką. Uczę grać na gitarzę, więc mówię z doświadczenia, mam też mnóstwo znajomych leworęcznych, profesjonalnych muzyków i grają na normalnych gitarach. Inny przykład - czy pianiści grają na leworęcznych fortepianach? ( ͡° ͜ʖ
@jakuzii: Jestem leworęczny, nauczyłem się grać na prawej, bo mi nikt nie powiedział, że można odwrotnie ;)
A już bardziej poważnie. Obie ręce mają sporo pracy i jeśli postawisz na bicie dominującą ręką, to będziesz musiał więcej pracy włożyć w precyzję i prawidłowe dociskanie strun. Czyli jak się nauczysz tak będziesz grał. Nawet znam jednego ancymona co jest praworęczny a gra na leworęcznych basach.

Wadą leworęcznych instrumentów jest przede wszystkim cena,
@MiQ27: @MojWlasciciel:
update wpisu:
Zastanawiałem się i zdecydowałem się na gitarę leworęczną, jednak tej którą chciałem nie mają na stanie (CORT AD 810 LH OP) jako zamiennik polecono mi Washburn OG2 N Left Hand, przyjaciółka mówiła mi, że drewno z katalpy jest bardzo delikatne i nie jest do niego przekonana a w tej gitarze boki i tył są z tego drewna. A tak poza tym to jakaś w porządku marka
@jakuzii drewnem w gitarze się chwilowo nie przejmuj, ważne żeby nie była zrobiona ze sklejki i jakoś grała i dawała się wyregulować. najlepiej idź do sklepu z koleżanką i weź tą gitarę do ręki. Poczytaj opinie jednej i drugiej gitary, na ich podstawie wybierz lepszą. I cort i washburn to znane marki gitarowe.