Wpis z mikrobloga

Czołem remontowe świry!( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak się stało, że spadło mi po babci mieszkanie w bloku z wielkiej płyty i podczas zrywania tapet już pierwszy problem.

Klej z tapet trzyma w niektórych miejscach bardzo mocno płyty i nawet spryskując wodą czy wodą z płynem do mycia naczyń nie wszystko odchodzi.

Próbowałem też szlifierką z papierem ściernym i trochę to daje, ale nie za dużo. Macie jakieś pomysły jak się tego pozbyć? Ewentualnie czy jak zagruntuje na tym i położe tynk to może wytrzyma? Docelowo będzie po prostu malowana ściana.

PS pierwszy pościk na wypok
#remontujzwykopem #remont #wielkaplyta #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 11
@skonsternowany_blazen: zrywaj wszystko, nie zostawiaj żadnej tapety, spróbuj Metylan do usuwania tapet. Robisz roztwór jak na ciężkie tapety i smarujesz dużym pędzlem. Zostawiasz na 5 minut i smarujesz ponownie. Znowu zostawiasz na 5 minut-10 minut i powinno wszystko odchodzić. Ostatnio zrywałem tak 3 pokoje z tapet i wszystko dało się zerwać.
@skonsternowany_blazen z butaprenem pod tapetą się nie raz spotkałem, silikonem zamiast akrylu przy pseudo gładzi ach w narożnikach. Ja zakładam tarczę garnkową, osłonę z odciągiem do odkurzacza i jadę z tematem. I kórwa te pytania skąd ta cena za położenie gładzi przecież sąsiedzi też mieli gładzie i ich fachowiec był tańszy.