Wpis z mikrobloga

Pare dni temu pytałem o wentylatory

Dzisiaj przyszły, nie mogąc się zdecydować kupiłem kilka różnych i jak wydawało mi się to głupim wyborem to okazało się całkiem rozsądnym w efekcie finalnym.
Zamówiłem beqite, silenetnium oraz arctic i mały 40mm akasa.
Do obudowy na front trafił 140mm arctic, a na górę dwie sztuki silentium 140mm z tego powodu ze obudowa ma otwory wyłącznie pod wentyle 120mm a silentium mimo ze 140mm to ma również otwory pod 120mm
To pierwszy sygnał ze dość dobrze postąpiłem zamawiając kilka różnych modeli.
Płyta główna, która mam, wyposażona jest tylko 3 gniazda pwm dla wentylatorów ale za arctic ma bardzo fajne rozwiązanie z dodatkowym gniazdem dla kolejnego wentylatora. Taki fabryczny spliter uratował sprawne bez zbędnego kombinowania, mogłem podłączyć 4 wentylatory.
bequite nie został wykorzystany, a akasa trafiła do chłodzenia dysku ssd, zamontowana została w ramce wydrukowanej na drukarce 3D wg projektu Asusa który fabrycznie takie cuda przewidział

Obecnie najgłośniejszy element to wentylator coolera amd oraz dysk hdd

#pcmasterrace #majsterkowanie #komputery
Pobierz
źródło: comment_1588965974edlltV9aHRWWPwPcNhvC3d.jpg
  • 12
@Pan_Slon Zazdroszczę Wam umiejętności w ogóle składania komputera i modyfikowania go. Na wszystko mam pieniądze, a nie miałbym samemu go złożyć. Można oczywiście komuś to zlecić, ale wolałbym sam.. :(
Ciekawa obudowa, jak z temperaturami? Na spodzie da się jeszcze założyć wentylatory?


@Gawith_Apricot: proc ok 54 a gpu ok 58 stopni przy live 4k , szału nie ma ale odrobine lepiej niz było. Tak na dole jest jeszcze miejsce na wentylator lub chlodnice aio
Można oczywiście komuś to zlecić, ale wolałbym sam.. :(


@FurTemporis: kup i złóż, nauczysz się :) ja dochodzę do wniosku, że składanie kompa to strata czasu i lepiej to komus zlecić, będzie taniej