Wpis z mikrobloga

Posiadam od ~6 lat Synology DS215j. Posiadam również łącze symetryczne 1000/1000 Mbit/s. NAS zapięty jest na gigabicie do routera. Router gigabitowy. Na RTR i w ustawieniach NAS'a widzę, że link zapiął się na 1000Mbit. Speedtest-cli z linii poleceń pokazuje mi prędkości od ~800/800 do 900/900.

Niestety wszystkie pliki, które udostępniam innym wysyłane są maksymalnie do 100Mbit/s, tak jakbym był ograniczony. Wiecie o co może chodzić? Wykluczyłem możliwość słabego łącza po stronie pobierającego .Sprawa dotyczy wszystkich użytkowników. Nie mam nałożonych żadnych ograniczeń w DSM.

#synology
  • 9
Niestety wszystkie pliki, które udostępniam innym wysyłane są maksymalnie do 100Mbit/s


@a__m: czy NAS ma publiczny IP / przekierowane porty? może ograniczenie wynika z proxy (quickconnect)?
@a__m: Z ciekawości poczytałem na szybkości na zagranicznym forum i wychodzi ze tańsze modele maja (ja mam ds216j) problem z prędkościami przy protokole HTTP, spróbuj połączyć się zdalnie np po ftp i zobacz czy problem dalej istnieje. Ja osobiście nie spotkałem się z tego rodzaju problemem bo nie Mam takiego łącza w domu, po lan śmiga wszystko na SMB a zdalnie korzystam z synology.me czyli ich takie dyndns i to działa.