Wpis z mikrobloga

Ciągle widzę newsy o tarczach, które TAK BARDZO POMAGAJĄ przedsiębiorcom.
Status na dziś u mnie i znajomych (obroty w trakcie pandemii -93%)
- złożyliśmy wszystkie możliwe wnioski: zwolnienie z ZUSu, kredyty, postojówki dla pracownikow;
- z finansowej odmowa, nie łapiemy się - trudno; dużo osob sie nie łapie ze względu na lekkie zaległości podatkowe, co jest dość powszechne w dużych firmach, szczególnie że od tego roku państwo przerzuciło finansowanie rożnych zasiłków na pracodawcę zatrudniającego na UOP, które potem łaskawie zwraca w podatkach;
- działalności jednoosobowe: ZUS płatny do 10go - nie ma żadnych wieści z ZUS czy zwolnili nas z tego ZUSu czy nie xD narazie w ciemno nie płacimy i mamy nadzieję, że nas nie dojadą potem odmowami bo mamy zaległości;
- postojowka: jeszcze nikt z naszych pracownikow ani znajomych na DG nie widział ani nie dostał rozpatrzenia wniosków;
- kredyt na 5 tys - nikt tego jeszcze nie widział.
No tak że jeśli ktoś nie miał zakitranej gotówki to od marca czeka na kasę i żre gruz chyba.
Tak wyglada pomoc u nas ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#tarcza #tarczaantykryzysowa #koronawirus #bekazpisu #wlasnafirma
  • 17
Ciągle widzę newsy o tarczach, które TAK BARDZO POMAGAJĄ przedsiębiorcom.


@karusiasnk: ... przecież to jasne że chodzi o to żeby dorżnąć małą przedsiębiorczość... Polak ma #!$%@?&ć na etacie i wpłacać na PPK... przedsiębiorczość jest dla nowych obywateli (#pdk) Polski, którzy otrzymają na start stosowne ulgi na rozwój swoich firm ...

@karusiasnk: czyli mija 2.5 miesiaca tej #!$%@? i wyglada na to ze nikt nie otrzymal pomocy?
Ja pracuje za granica, juz marcowe wyplaty byly ratowane przez panstwo, przez co naprawde i pracownicy i przedsiebiorstwa mogly przezyc, dluzsza perspektywa jest nieznana ale np. ja robiąc 60% etatu zarobilem ok 10-15% mniej niz rok temu o tej porze, takze naprawde nie ma tragedii
@karusiasnk: same here, żadnej informacji o 5k od daty złożenia wniosku (19.04), na stronie PUP informacja żeby nie dzwonić i nie pytać na jakim etapie jest wniosek XD
Postojowego nie ma, informacji na temat umorzenia składek nie ma.
@karusiasnk: Odziwo ja dostałem tą pożyczkę 5tys po 20 dniach od złożenia ( małe miasto WLKP ) papierowy wniosek jakby kogoś interesowało . Co najlepsze wszyscy pisali że dzwonią z UP i umawiają się na podpisanie umowy ,u mnie pieniądze wpłynęły na konto i nikt nie dzwonił żeby podpisać umowę .Przelali i tyle ,zero kontaktu .