Wpis z mikrobloga

Cześć,
zastanowiła mnie dzisiaj jedna rzecz. W czasach ograniczania wolności w dobie koronawirusa i na jego fali powstał wysyp różnego rodzaju śmieciowych środków ochrony osobistej, maseczek od januszy biznesu, płynu do dezynfekcji rąk na bazie amoniaku i chloru. W większości bez certyfikatów, dopuszczeń i jakiejkolwiek dokumentacji, z kartami charakterystyki pisanymi na kolanie.
pozwolę sobie zawołać @orlen_lite
Powiedzcie mi proszę, czy Wasz PŁYN DO DEZYNFEKCJI RĄK , którym prezes Obajtek tak się chwalił, został przebadany dermatologicznie?. Karta charakterystyki nic o tym nie wspomina. Ludzie na infolinii > > nie będą się wypowiadać na temat płynu do dezynfekcji rąk.
Może po prostu nie wiedzą.
Jak wiadomo kosmetyki, które nie zostały przebadane dermatologicznie najzwyczajniej w świecie nie mają prawa znaleźć się na sklepowych półkach.

Rozwiejcie moje wątpliwości.

#orlenuczy #koronawirus #covid19 #bezpieczenstwowprzemysle
  • 6
@bakidh: a co ty chcesz badać dermatologicznie dla trzech składników :D trochę mnie to przeraża, że ludzie tak ślepo wierzą w jakieś certyfikaty. Jak dla mnie z automatu powinno być uznane za np przebadane i bezpieczne, jeśli ktokolwiek inny taką recepturę badał, a tu w składzie jest alkohol etylowy, woda, gliceryna. No i 90% płynów ma właśnie taki skład a ceny różnią się marżą i tym, po ile ktoś zdołał alkohol
@kefas_safek: @finchharold: Jeżeli nie interesuje Was wasze zdrowie i po iluś tam miesiącach stosowania nieprzebadanych produktów będziecie musieli iść do dermatologa, albo innego specjalisty z powodu choroby skóry lub innych objawów zakażenia/zatrucia to Wasza sprawa.
Przepisy nie powstały "po nic" i należy się do nich dostosować.
@kefas_safek kolega Ci powiedział, że to "badanie" tak wygląda?. Jeżeli ja z powodu dłuższego stosowania preparatu doznam zakażenia skóry, a okaże się że został
@bakidh: jedno wielkie iks de. Oczywiscie ze maja, jesli to jest kosmetyk. Przeciez napisalem Tobie, ze to klepie safety assesor. Receptura takiego specyfiku jest tak debilnie prosta, ze nikt tego faktycznie nie bada, ot 1283746 firma zlozyla wniosek na badanie spirytu z woda bo prawo wymaga i trzeba miec pieczatke. Biznes zloto. To nie jest super nowy krem z nieznanymi substancjami tylko spiryt woda i perfum :D Czlowieku, z choinki sie
@kefas_safek: Nawet nie wiesz o czym piszesz i nie masz pojęcia o składzie produktów do dezynfekcji RĄK na bazie nie alkoholu, a AMONIAKU CZY CHLORU. "xd" to takie pokolenie dużych dzieci, albo po prostu dzieci?.
Poświęć wolny czas zamiast na gry to doczytanie, jak wykonać środek do dezynfekcji skóry, kiedy jest problem z zakupem alkoholu, albo jest horrendalnie drogi.
@bakidh: ale przeciez napisalem, ze wiekszosc produktow na bazie innej niz alkohol jest sprzedawana jako srodek do czyszczenia powierzchni a nie rak. Tobie za to przydalohy sie czytanie ze zrozumieniem bo przyjales jakas teze i odpisujesz nie na temat. Napisalem tez jak to dziala, czego nie rozumiesz?