Wpis z mikrobloga

możliwe że cipsoft dał sporą podpowiedź do jezyka beholderów bo na jednym z nowych mebli do domku widzimy śpiącego bonelorda który śni wzorami matematycznymi.
same wzory raczej są nie do rozwiązania bo sporo z nich jest nieczytelnych, ale już sama nazwa gifa "bonelord idle calculus" może być jakąś podpowiedzią ponieważ calculus to rachunek różniczkowy

ot ciekawostka, wiem że mało kogo to obchodzi ale pomyślałem że w ostatnim zalewie "wracam do tibi jaka profesja dajcie golda" będzie to i tak miła odmiana


#tibia
Sinti - możliwe że cipsoft dał sporą podpowiedź do jezyka beholderów bo na jednym z n...

źródło: comment_15893135576lPH2cratFRDNvi7W6KRXW.gif

Pobierz
  • 15
@Puszkus:

Jakis tam GM gadal ze quest jest prosty ale gracze za bardzo kombinuja wtf xd

z tego co pamiętam to mówił to knightmare, który jest twórcą znacznej części contentu określanego dzisiaj jako mysteriando

w skrócie - walił w #!$%@?, chodzi o to że odpowiedź to tabliczka przy mieczu mówiąca że tylko pokorny dotknie tego miecza, czyli jak będziesz pokorny i będziesz trenował swoją postać to kiedyś na mainlandzie zdobędziesz spike
Sinti - @Puszkus: 
 Jakis tam GM gadal ze quest jest prosty ale gracze za bardzo komb...

źródło: comment_15893147516iOS0TtADkV04ZImtWJpyU.jpg

Pobierz
@ZarejestrowanyMimoWoli: swoją drogą to od dawna uważam że cipsoft tymi mysteriandami przypadkiem odkrył trend który swój prawdziwy rozkwit będzie miał dopiero w bliżej nieokreślonej przyszłości bo gracze i twórcy nie są jeszcze na to gotowi

nie zdziwiłbym się jakby w przyszłości do gier mmo właśnie byli zatrudniani specjalni ludzie do faszerowania gry tego typu tajemnicami, legendami tak aby po 1 ściągać fanów tego typu zagadek, a po 2 aby co jakiś
@Sinti: mi się nie podoba już to, że gracze jeszcze przed wejsciem aktualizacji wiedzą, jakie będa nowe przedmioty. to jest bez sensu, powinno to być trzymane w tajemnicy, nawet mogliby zmodyfikować jakoś market w ten sposób, że póki nikt itemu nie zdobył to go na markecie nie ma. mogliby porobić jakieś itemy i zrobić je niedostępne, albo właśnie gdzieś pokazać jak te itemy na molts albo na elfach. najlepiej jeszcze jakby
@filozof900: też mnie to denerwuje strasznie, cały klimat update psuje takie coś

co do chowania zawartości przed graczem to właśnie nawet nie mieli by tak dużo z tym roboty bo tibia ma pod to perfekcyjny silnik - przykładowo mapa jest pobierana z servera, czyli niema pliku całej mapy na kompie więc cały kontent jest ukryty, albo np. poziomy w tibi działają tak że server nie wysyła do ciebie zawartości piętra -1
możliwe że cipsoft dał sporą podpowiedź do jezyka beholderów bo na jednym z nowych mebli do domku widzimy śpiącego bonelorda który śni wzorami matematycznymi.


@Sinti: Jestem wielkim entuzjastą takich zagadek (szczególnie 469 w Tibii), ale mam nieodparte wrażenie, że jesteśmy znowu wodzeni za nos i ten przedmiot nie ma żadnego powiązania z 469 (o ile tajemnica wgl istnieje). Nie widzę tutaj konsekwencji stosowania znaków, które zresztą przypominają bardziej fragmenty mapy niż
@Iperyt:

ale mam nieodparte wrażenie, że jesteśmy znowu wodzeni za nos i ten przedmiot nie ma żadnego powiązania z 469

możliwe że tak jest. ale bardziej jak już bym strzelał w tym przypadku że jest to zwyczajny efekt olewactwa w tej firmie generalnie wszystko się rozbija o to jak wygląda praca w cipsofcie, na ile to inwencja jakiegoś grafika a na ile zadanie powierzone przez przełożonego.
jak sam zauważyłeś sam "wzór
@Sinti:

dodatkowo mamy notoryczne "przypominajki i mini podpowiedzi" o 469


O jakie konkretne podpowiedzi chodzi?

Sprawa jest prosta: jeżeli quest istnieje to trzeba podrzucić jakieś konkretniejsze poszlaki. A ta na taką nie wygląda. Jeżeli grafik nie ogarnia matematyki to przecież ktoś odpowiedzialny za questy musi mu dać konkretne równanie które trzeba umieścić. Jeżeli mamy natomiast zastosować te równania które nam dano, to jedyną opcją jaką widzę, to zastąpienie tych dziwnych znaczków
@Iperyt:

O jakie konkretne podpowiedzi chodzi?

specjalnie dałem to w cudzysłowie bo nie są to do końca podpowiedzi, bardziej wyglądają jak easter eggi, mrugnięcia okiem do graczy, ale to tez może świadczyć o tym że coś jest na rzeczy, nie chce mi się teraz rozpisywać ale np. pic rel możliwe że niedługo zrobię dłuższy wpis w którym między innymi opisze te "przypominajki"

Sprawa jest prosta: jeżeli quest istnieje to trzeba podrzucić
Sinti - @Iperyt: 
 O jakie konkretne podpowiedzi chodzi?
specjalnie dałem to w cudzy...

źródło: comment_1589383651GfHF9J0bHM3PNYBa33wA4N.jpg

Pobierz
oraz skoro odnosi się do rachunku różniczkowego to możliwe że właśnie jakieś operacje z nimi powiązane są potrzebne aby go rozszyfrować - co jeśli jest prawdą jest ogromną podpowiedzią


@Sinti: Ogromną? Sama wskazówka: "użyj rachunku rózniczkowego" nie daje nic, bo jest to tak ogólne stwierdzenie jak "kop łopatą w piasku". Biorąc pod uwagę jak wyglądają książki zapisane w 469 to użycie rachunku różniczkowego jest jak jedzenie zupy widelcem. Pisząc quest mam
@Iperyt:

Ogromną? Sama wskazówka: "użyj rachunku rózniczkowego" nie daje nic, bo jest to tak ogólne stwierdzenie jak "kop łopatą w piasku".

hoho widzę albo za bardzo nigdy nie wsiąkłeś w mysteriando tibijskie albo było to tak dawno że już nie pamiętasz, taka podpowiedź to jak na standardy strzępków z jakimi zazwyczaj ma się do czynienia jeśli chodzi o mysteriando to dosłownie gigantyczna podpowiedź
każda osoba która próbowała kiedyś na własną rękę