Wpis z mikrobloga

Wybory PAD może niestety wygrać w pierwszej turze. Środowisko szeroko pojętej "opozycji". zamiast zdecydować się na jednego kandydata typu Kosiniak-Kamysz lub Hołownia to prowadzą dyskusje kogo teraz wystawi PO. Sikorski zaorał by PAD-a merytorycznie, ale jeśli PIS ma zostać odsunięty od władzy, to trzeba się zorganizować przynajmniej tak jak do Senatu. Co z tego że kandydaci opozycyjni uzyskają po 10% każdy poparcia, jak nie będzie drugiej tury?

Radek Sikorski jeśli będzie kandydował to wygrzebią rozmowy z Sowy (szkoda, że tak nie mówili szczerze na konferencjach prasowych to mieli by sporo głosów więcej bo wszystko co tam mówili to prawda xd)+ grillowanie jego osoby w różnych mediach i wywlekanie brudów oraz bardzo duży negatywny elektorat ;/

Szymon Hołownia brak zaplecza politycznego co na dłuższą metę może być kłopotliwe, żeby sprawować funkcję prezydenta, jedynie jakby pokazał kogo będzie miał w swoim gronie celebrytów czy ludzi z różnych środowisk którzy nie są popychadłami tylko fachowcami w danej dziedzinie.

Rafał Trzaskowski może przegrać najwięcej, komisarz dla Wawy i brak prezydentury, też wywlekanie brudów prze reżimowe media i negatywny elektorat którzy nie chcą powrotu PO.

Władysław Kosiniak-Kamysz struktury terenowe PSL duży plus, ale łatwy cel do ataku. Wyciąganie brudów za rządów PO-PSL. Brak dużego negatywnego elektoratu, chociaż PSL ma jako partia status chorągiewki, wielu może mu nie zaufać.

Dlatego środowiska KO, PSL, i Hołowni powinny się dogadać i wystawić kandydata na odsunięcie PIS od władzy, przykład z senatu dał do zrozumienia, że jest to możliwe.

Bosaka niestety nie toleruje za dużo kościoła i spraw "obyczajowo-społecznych" w jego polityce (chociaż zawsze popierałem i popieram środowisko JKM w sferach gospodarczych reszta spraw polityków nie powinna interesować).

Biedroń to dobry "marketingowiec" może uzyskać wynik który pokaże w jakim kierunku ma iść lewica, ale w wyścigu o fotel prezydenta nie ma szans. Więc fajnie by było żeby zwolennicy lewicy oddali głos na kogoś z ludzi którzy mają szansę na II turę.

Środowisko opozycji ma trochę czasu żeby wystawić Andrzeja Dudę jako kandydata na prezydenta (wystawić kogoś o takim samym imieniu i nazwisku co PAD, nie wiem czy PKW na to pozwoli czy są jakieś zastrzeżenia prawne). Taki ruch na pewno by odebrał PAD-owi 5% głosów bo jego wyborcy to częściowo ludzie którzy zobaczą Andrzej Duda i X bo kto by czytał dalej, a jakby jeszcze dostał numerek wyższy niż PAD to mogło by być ciekawie. Taki ruch na pewno by zagrzał rury w wozie transmisyjnym (same gęste)TVP codziennie przez pół wiadomości by tłumaczyli kto jest PAD, a kto ten drugi Andrzej Duda. Więc mniej czasu na szkalowanie innych.

Chciałem żeby było krótko, ale trochę się rozpisałem.

Proszę o plusy żeby była ciekawa merytoryczna dyskusja.

Przepraszam za błędy stylistyczne i językowe.

Tak wiem zielonka usuń konto.

#wybory #sikorski2020 #wkk #polityka #holownia #polityka
  • 7
@Gamila_Ossadellud: Powiem tak, ja mógłbym się określić mianem katolika. Te systemy wartości są mi bliskie. Nie przeszkadzają mi pochody religijne (te procesje etc.), czy obecność religijna w sferze publicznej. Ja to w sumie popieram. Poglądy prawicowe idą z tym w parze (nie wszędzie, ale dość często).

Jednak

Jak to mówią młodzi nie mam kija w d***e. Choć fajnie by było, gdyby każdy wyznawał to samo, to nie widzę sensu w narzucaniu
@Gamila_Ossadellud: Ale moim zdaniem ilość kandydatów nie ma znaczenia czy będzie II tura. Najważniejsze, żeby Duda nie miał 50%, a czy drugie 50% rozbije się na 2 kandydatów czy 10 to na procenty po stronie Dudy nie wpływa. Prosta matematyka. W wyborach prezydenckich liczy się to inaczej niż przy wybrach parlamentarnych.
@Przybymir: Elektorat PAD jest zmobilizowany, a elektorat opozycji nie ma mobilizacji bo kto jest liderem? Skoro 3 kandydatów może się liczyć, większość zmobilizuje się na finał (II tura), ale do tego trzeba doprowadzić. Jeśli frekwencja będzie niska to PAD wygrywa w I turze.
Wszystkie środowiska powinny wysłać jasny komunikat iść/uczestniczyć w wyborach.
@Chmurek77: Uważam, że kwestie aborcji leżą w gestii osoby/pary która się na to decyduje. Najgorsze co możemy zrobić dla służby zdrowia utworzyć podziemie aborcyjne, gdzie wątpliwi ludzie będą wykonywać zabiegi, a powikłania będzie leczyła służba zdrowia.