Wpis z mikrobloga

@doloeop Z doświadczenia moich rodziców. Postawili taki domek z bali szwedzkich. Koszt podobny do murowanego, a ile trzeba się z tym #!$%@?ć. Niby w specyfikacji jest impregnacja co 5 lat, ale żeby to miało sens to co dwa lata trzeba robić. Co trzy to już taki typowy maks. Dodatkowo u nas taras. Po 10 latach już trzeba deski wymienić, a i impregnowalismy co roku, żeby to się trzymało. Z perspektywy lepiej było
@doloeop: No to nie ma żadnej dodatkowej impregnacji co kilka lat, bo drewno jest zaimpregnowane w fabryce (masz na to certyfikaty).
Byłem ostatnio na targach w hali Expo, rozpiętość cenowa jest gigantyczna. Mogę Ci polecić gościa z ulicy Kreciej - stan deweloperski w okolicach 2100 za metr z fundamentem. Jest jeszcze jeden gość w Sokolnikach, naprawdę specjalista i pasjonat domów z drewna - ale bierze już ponad 3500.

Na pewno warto
nie sprecyzowalem wcześniej, ale chodzi mi o szkieletowy. Z zewnątrz pokryty będzie elewacją więc impregnacja co pare lat nie wchodzi w grę


@doloeop: nie polecam, rodzice taki sobie wybudowali i jest kilka podstawowych problemów:
-dom bardzo szybko się nagrzewa w lecie i wychładza w zimie, a jest ocieplony 20cm wełna mineralna plus 25cm styropianu,
-powieszenie czegokolwiek na ścianie to mordęga, ponieważ szkielet drewniany jest co ~50cm, a na nim tylko kartongips,
-dom bardzo szybko się nagrzewa w lecie i wychładza w zimie, a jest ocieplony 20cm wełna mineralna plus 25cm styropianu,

-powieszenie czegokolwiek na ścianie to mordęga, ponieważ szkielet drewniany jest co ~50cm, a na nim tylko kartongips,


@Zaszczyk: Lel, to sobie dobrego wykonawcę wybrali, skoro mają od razu na styropian/wełnę położony KG, zamiast płyty 15-20mm OSB + GK. Przecież to nawet technicznie leży, bo łączenie belek za pomocą OSB bardzo wzmacnia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@doloeop: siemka, wycofałem się z budowy domu i kupiłem mieszkanie w centrum. Nie wydam Ci opinii, ale mogę Ci tylko powiedzieć że mocno zastanawiałem się nad firmą domza100tysiecy.pl (czy jakoś tak), albo był jeszcze jeden gość w Ozorkowie - mega fachowiec z zamiłowaniem do budowy domów drewnianych, każdy centymert kwadratowy był pod jego nadzorem, ale brał 30% więcej niż reszta.
Jak będziesz zainteresowany to poszukam kontaktu :)
@doloeop: Lokalizacja i... w sumie podsumowałem ile kosztowałoby mnie wybudowanie domu i ile czasu zajęłoby mi załatwienie dokumentów w urzędzie (gmina Zgierz, najgorszy urząd w Polsce, serio.) do postawienia fundamentu.

Ten gość o którym wspominałem to firma EwMar, Parzyce 27. Połowa Sokolnik stoi na ich konstrukcjach, a jak pojedziesz do gościa w odwiedziny to zobaczysz, że to pasjonat budowy domów z drewna :)