Wpis z mikrobloga

Witam
Chcialbym kupic TV.
Wybor padl na LG 55" nanocell (dobry wybor, czy ktos robi lepsze matryce?)
TV1
TV2
Zastosowanie glownie filmy - YT, Kodi, PS4 Pro, Ps5/xboxSX w przyszlosci.
Czy warto inwestowac w ktorys z powyzszych, czy za podobne pieniadze dostane cos lepszego?
Na co zwracac uwage przy zakupie TV (nie kupowalem zadnego chyba z 20 lat :) ), czy koniecznie musze miec model 2020, a nie 2019? Czy w tym czasie nastapil jakis skok technologiczny, dzieki ktoremu powinienem kupic nowszy model?
(Katy widzenia nie sa krytyczne, odleglosc do TV jakies 1.5m).
#telewizory #lg #tv #elektronika
  • 15
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@1392c309a2da8ca65641315bf7dc62f2: kupiłem Philips 58pus7304, jestem bardzo zadowolony bo na andku wbudowanym w TV zainstalujesz wszystko co napisałeś. Działa sprawnie, jakościowo super, cenowo też. No i ambilight Philipsa to jednak coś co warto mieć, zwłaszcza na wieczorne seanse. Ale pamiętaj że ten model ma z 3 stron ambilight, dół nie jest podświetlany.

Zwróć uwagę na rodzaj matrycy oraz na rozmiar, bo to zależy. 55 cali ma IPS, 58 cali ma va, a
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@1392c309a2da8ca65641315bf7dc62f2: odnośnie jaki kontroler współpracuje z tv Philipsa, to znalazłem na stronie z 2017 roku takie info:

ID02846] What game controllers are supported by the TV?
Situation
Android game apps can be controlled with a game controller.

Checklist
The internet connection is steady (wireless connections are subject to interruptions and interferences)

Answer
To use game controllers on a Philips TV, the game controller must be of XInput type. However, using
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@1392c309a2da8ca65641315bf7dc62f2: za kilka minut sprawdzę czy mogę pobrać na swoim tv tą grę.

No i z racji tego że to Android tv, to zawsze można skorzystać z programu typu key mapping, więc podejrzewam że pada podłączysz, ale pozostaje zabawa z konfiguracją w taki sposób aby tv rozpoznał że dany przycisk na kontrolerze odpowiada danej komendzie / funkcji jaką gra musi wykonać. Nie jest to coś co jest nieosiągalne, ale jest to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@1392c309a2da8ca65641315bf7dc62f2: na początku po włączeniu tv przez pierwsze 20 sekund działa tak jak ludzie po przebudzeniu z rana - lekko zaspale, ale po chwili wszystko śmiga. Tv kupiłem w marcu tego roku, do dzisiaj śmiga bezproblemowo i wpadła już jedna aktualizacja.

Na TV nie ma custom rozmów z tego co się orientuję. Nawet jak by były to trochę nie widzę sensu, bo root na tv nie udostępni więcej funkcji
  • Odpowiedz