Wpis z mikrobloga

@Shewie: nie będzie to to takie złe. Po pierwsze np. otrzymasz takiego 8700K za ułamek jego obecnej ceny w postaci 10600K (właściwie to niemal w cenie 9600K). O ile płyty nie będą jakoś mega drogie to wydajność do ceny będzie całkiem całkiem. A sporo ludzi olewa upgrejdy, więc będą siedzieć latami na tym co kupią teraz.
@Shewie: podobnie jak inni, też nie bardzo rozumiem:

w sumie tez nie wiem o co w tym wpisie chodzi (,)


niemniej wytłumacz mi proszę co konkretnie jest najdroższe, bo po prostu nie przyglądałem się innym komponentom. Tańsze o połowę odpowiedniki procesorów poprzedniej generacji pozwolą cośtam skompensować, nawet jeżeli płyty są droższe, niemniej chyba nikt nie będzie się kłócił, bo powszechnie wiadomo, że AM4 tańsze i lepsze.
@Shewie: O co chodzi? O to, że Intel może sobie pozwolić na takie ceny - ludzie i tak kupią.
Podobnie jak nVidia - myślisz że takie 2080Ti się nie sprzedają?

Ostatnio skorzystałem z 'chorych' cen używanych i-siódemek - zamiast starego i7-4790 + szybkie DDR3 mam odczuwalnie wydajniejszego nowego Ryzena + jeszcze szybsze DDR4, Crucial Ballistix na e-die 3000/15 -> 3600/16 (w morelach "z demontażu" po 159zł za moduł 8GB).
@Amasugiru: ale nawet preordery wyczyszczone do cna? Można zawsze składać backordery.
clu mojej wypowiedzi jest jednakże inne. Skoro AMD jest tak atrakcyjną ofertą to dlaczego ludzie decydują się kupować intela skoro AMD ofertuje znacznie więcej za mniejsze pieniądze.

O co chodzi? O to, że Intel może sobie pozwolić na takie ceny - ludzie i tak kupią.


@JestemKrzysio: ale gdzie w tym sens i logika|?|
Ale dlaczego zakup ciut wydajniejszego, a jednocześnie sporo droższego, sprzętu ma być sensowny i logiczny? :) Nie jest i nigdy nie będzie, ale często jest to świadoma i przemyślana decyzja kupującego. Bo może, bo go stać, bo chce mieć te parę klatek więcej, bo to Intel, bo...

Podobnie jest z autami - taka Dacia też jeździ, a jednak znajdą się osoby, które 'przepłacą' za merca amg... Dokładnie z tych samych powodów co
@JestemKrzysio: Intel nie skaluje się z pamięciami powyżej 3200-3400Mhz nie ma widocznego przyrostu FPS. W AMD wręcz odwrotnie.

Pomyliłeś wagę z odważnikiem stosując porównanie intel - amd - Dacia a Mercedes xD
@JestemKrzysio: Nie jest to bzdura, tylko nieodpowiednio dobrane testy. No i Ryzeny 3. generacji już się tak nie skalują, bo prędkość Infinity Fabric jest stała a nie zależna bezpośrednio od taktowania RAM.

Testowanie szybszej pamięci np. w Wiedźminie w mieście nie sprawdzi wpływu pamięci na procesor, bo występuje wyraźny bottleneck pamięci. A dobrze pamiętam, że ktoś robił testy tylko na wiedźminie, bo tam występowały największe różnice xD Podobnie Arma 3
@L3gion: no jeśli ktoś gra w e-sporty, do tego leci na np 4000 cl17, czyli taki średni wynik dla dobrych memek, to klatek jest nie kilka, tylko -dziesiąt więcej na Intelu.
Nie wiem jaki to ma wpływ na wynik przy pro graniu, ale fakt faktem że różnica to nie "zaledwie kilka fps"...

Każdy sprzęt ma swoją niszę, tak samo jak np. każdy jechał po i3k - a do takiego autocada ciężko