Wpis z mikrobloga

via Wykop
  • 39
@mvmxks: "etat 8h dziennie" Praca to towar jak każdy inny i jak w sklepie nie kupujesz szynki za 100zł za kg tak nie musiałbyś wybierać pracy gdzie się pracuje 12h dziennie.

"prawa wyborcze" Ja tam nie musze mieć praw wyborczych, 1 głos nic nie zmieni. A to że demokracja jest żałosna chyba widzisz...

"niepodległość" To nie wiem jak połączyłeś z socjalistami, chyba chodzi o ZSRR nie znam się na historii. A
@Aokx: ah Ci glupi ludzie po rewolucji przemyslowej, gdzie dzieci pracowaly po 16h dziennie, gdyby tylko wiedzieli, ze mogą iść do pracy na 8hc( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciekawe czemu Ci co protestowali obecnie nazywani są anarchistami/socjalistami

Co do niepodległości chyba warto się doedukować, ze akurat wymieniony przez Ciebie związek przeszkadzał znacznie naszemu naczelnemu socjaliście w osiągnięciu niepodległości przez kraj którym dowodził
@zsokiemowocowym Ford wymyślił koło, dzięki czemu mógł powstać samochód. Wcześniej mieliśmy już silnik i układ kierowniczy tylko brakowało właśnie kół, bo ich jeszcze nie znaliśmy. A prezydent Grant wprowadził ośmiogodzinny dzień pracy w państwówce w USA jak Ford miał 6 lat. Podobno Henry wysłał mu laurkę z takim pomysłem napisanym świecową kredką.