Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem z ekspresem do kawy Saeco PicoBaristo SM5479. Otóż chce ustawić sobie ilość mleka i kawy do latte macchiato. Przyciskam dłużej żeby była funkcja memo, ekspres nalewa mleko, klikam zgodnie z instrukcją ok gdy naleje odpowiednią ilość, zaczyna lać kawę. I tutaj zgodnie z instrukcją powinienem znów nacisnąć ok, gdy ekspres naleje odpowiednią ilość kawy, niestety tak się nie dzieje i ekspres sam za mnie naciska ok gdy sam uzna, że kawy już wystarczy. O co może tutaj chodzić?
#ekspresdokawy #kawa #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 10
@Lettow-Vorbeck: Spróbuj ustawienia fabryczne. Powinno być dokładnie tak jak mówisz. Aczkolwiek podczas budowania kawy latte to espresso jest podstawą więc może być też tak że ilości kawy nie zmienisz. W tańszym lirika OTC da się zmienić obie wartości. Próbuj
@Lettow-Vorbeck: wydaje mi się, że niestety grzebanie w ustawieniach Ci nie pomoże, bo ekspres ma fabrycznie ustawioną maksymalną dawkę napoju, który może przygotować z jednej porcji, i możliwe, że będziesz musiał robić tą kawę na dwa razy, żeby zapełniło Ci kubek wielkości 400 ml, ale nie mam pewności, bo nigdy tego nie mierzyłem, ale aż jutro w pracy sprawdzę z ciekawości jak to wygląda w mililitrach. Jakby jednak Ci się udało
@Lettow-Vorbeck: Z ciekawości sprawdziłem to na moim incanto. Ekspres przy regulacji latte macchiato jest w stanie pobrać max 250 ml wody do przygotowania kawy i nie da się tego inaczej ustawić. Pico baristo jest praktycznie tym samym ekspresem, tylko nowszym i z dodatkowym czujnikiem obecności dzbanka, więc nie sądzę, żeby u Ciebie było inaczej, choć oczywiście mogę się mylić. Więc albo musisz wlać więcej mleka do kubka i mniej kawy, albo
@Lettow-Vorbeck: dokładnie jak piszą wyżej, do szklanki 400 ml nie zrobisz powyżej pewnego maximum. Np. w moim Krupsie jest to 180ml. Po prostu powyżej ~150ml zamiast kawy leci już w zasadzie woda i jakby Ci tak cały czas lał kawa byłaby #!$%@?. Musisz sobie po prostu potem dolać espresso.