Wpis z mikrobloga

Mam u siebie płytę MSI B350 Tomahawk. Czy to możliwe, że wbudowana sieciówka obsługuje po kablu maksymalnie 100mbp/s? Przedłużyłem umowę z obecnym operatorem i dostałem 300mbp/s. Na mobilniakach działa, na kompie Speedtest też pokazał okolice 300, a jak chciałem pobrać gierkę to max 12MB/s. Zrobiłem ponowny Speedtest i maksymalnie 100mbp/s. Próbowałem wymusić w duplexach sreksach, ale ni hu hu - każdą opcję wraca do 100mbp/s i tak tylko działa.
#komputery #pc #pcmasterrace #internet #pytanie #msi
  • 10
  • Odpowiedz
@MZ23: nie mylisz aby Mb z MB? Megabitów z megabajtami?

Prędkość ze speedtestu podziel na 8 i uzyskasz prędkość z jaką pobierasz pliki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MZ23: kiepski przewód UTP, jak speedtest pokazał 300 to karta musiała się spiąć na 1Gb (1000Mb), pewnie przy ściąganiu gry karta/router przepiął się na 100Mbps bo nie dał rady wynegocjować stabilnie 1000. Zrestartuj i sprawdź bez obciążania sieci. Najlepiej kup kabel 6 kategorii to na pewno będzie trzymać te 1000Mb - 5 kategoria też powinna, ale jak to jakiś chińczyk z jakimś stopem zamiast czystej miedzi to na dłuższym odcinku będzie
  • Odpowiedz
@MZ23: oki, pomyślałem że może jednak problem z jednostkami. Często się to zdarza u ludzi co widzą kosmiczne "prędkości" typu 500 "mega na sekundę".

Sprawdź czy masz aplikację "MSI gaming LAN manager". Jak masz wywal bo może powodować problemy. Obczaj też firmware UEFI czy masz.

edit: dobrze że rozwiązane :)
  • Odpowiedz
  • 1
@Atexor: Ja elektronik z wykształcenia - wstydem byłoby gdybym podstawowych jednostek nie ogarniał ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dodatkowego oprogramowania nie wrzucałem bo właśnie wole czysty firmware niż te śmieciowe aplikacje od MSI :D.
  • Odpowiedz