Wpis z mikrobloga

Cześć, w tym roku zastanawiam się nad podjęciem studiów na AM, czy ktoś mógłby mi wyjaśnić pewną kwestię? Mianowicie czy praktyka na statkach jest koniecznym wymogiem do uzyskania dyplomu inżyniera na specjalności eksploatacja siłowni okrętowych? Nie interesują mnie lądowe specki, chciałbym zostawić sobie furtkę pójścia na morze ale nie koniecznie w tej chwili. Jak dobrze rozumiem przepisy to te 12 miesięcy jest wymagane do dyplomu ale też z niepewnych źródeł słyszałem że niektórym się udaje bronić bez praktyki, jak to jest?

#marynarz #akademiamorska #morze #pracanamorzu
  • 4
@Bryto23: W Szczecinie to oni sami do końca chyba nie wiedzą jak to jest. Kiedyś mówili, że nie trzeba robić praktyki pływającej jak nie chce uzyskać dyplomu oficera mechanika, tylko trzeba złożyć jakiś kwit w dziekanacie. Teraz na zjeździe w lutym gościu, który zajmuję się praktykami na wydziale mówił nam, że trzeba najpierw zrobić praktykę, ale niekoniecznie w pełnym wymiarze 12 miesięcy i jej obronę, żeby uzyskać tytuł inżyniera ¯\_(ツ)_/¯.
Z
@Hrjdy: studiujesz zaocznie na 10 tygodniowych? Mogę priv? Apropo motorzysty to słyszałem że zaczęto wymagać jakiegoś zaświadczenia z uczelni o ukończeniu szkolenia na poziomie bodajże pomocniczym (? - jestem laikiem) a uczelnia może takie zaświadczenie wystawić dopiero po 3 roku, o to chodzi?
@Bryto23: No jestem właściwie po 3 roku zaocznych. Właściwe, bo nam pod koniec zjazdu zamknęli uczenie i prawdopodobnie za rok w styczniu będziemy odrabiać pozostałe laborki i ćwiczenia XD. Jak masz jakieś pytania to pisz na priv, bo jestem na bieżąco z sytuacją na uczelni.
Z motorkiem to jest taka sprawa, że kiedyś wystarczyło zaliczyć 1 rok i zrobić te 2 miechy praktyki, żeby dostać dyplom. Ale ktoś w jakimś urzędzie