Wpis z mikrobloga

Obrzydza mnie współczesna męska moda. Moim zdaniem, została (mniej czy bardziej świadomie) wypłukana ze wszelkiego pierwiastka męskości, z "macho".Te sportowe butki unisex, dresowe spodnie, wełniane czapeczki. Czuję obrzydliwy dysonans gdy patrzę na takich "mężczyzn". Pominę te wszystkie sp**lone eksperymenty z różem i bling-bling, bo to już patologia.. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poniżej Marlon Brando w "The Wild One".

Pobierz Xtreme2007 - Obrzydza mnie współczesna męska moda. Moim zdaniem, została (mniej czy b...
źródło: comment_1590155564oKoffPbR9DQBwtL9yrMOCH.jpg
  • 42
@groceries: Absolutnie nic nie muszę udowadniać. Jestem pewien swojej męskości.

Po prostu, żyjemy w wolnym kraju - więc tak jak ktoś ma prawo nosić co chce tak i ja mam prawo do własnej opinii. I tak, śmieszą mnie chłopaczki (nie mylić z facetami) którzy ubierają się w rurki, noszą jakieś skarpety kolorowe pod kolana czy z innymi dziwactwami. Smieszy mnie bo jak dla mnie taki człowiek wygląda jak karykatura samca.
@Xtreme2007: bo masz uwarunkowane kulturowo i popularne w pewnym wycinku czasowym wyobrażenie na temat, jak powinien wyglądać samiec. Jakby to miało jakiekolwiek znaczenie. Mnie takie rzeczy też śmieszą, ale nie dlatego, że są głupie i karykaturalne, ale ponieważ ogromną stratą czasu i zasobów jest strojenie się i tworzenie wizerunku (czy to twardziela, czy ru-ru-rurkowca), który jest niczym wydmuszka.
@Xtreme2007: Ciebie też zaprogramowali, skoro kolor różowy uważasz za niemęski. Róż, obok czerwieni przez wieki, właściwie do połowy ubiegłego stulecia był kolorem zarezerwowanym dla mężczyzn, jako symbol władzy, odwagi i waleczności, a niebieski był atrybutem kobiet. Wystarczy rzucić okiem na stare obrazy, nawet religijne. Nie bez powodu Jezus jest przedstawiany najczęściej w różowych szatach, a Maryja w niebieskich. Zamiana roli tych dwóch kolorów miała miejsce w latach 60. w USA i
@Xtreme2007: naprawdę nie widzisz jak cie zaprogramowali ze w msrlonie Brando widzisz różnice? Na prawdę nie widzisz że jesteś hipokryta? Wychowałeś się na pewnym modelu mężczyzny, 290 lat przed tobą był inny, a 500 wcześniej jeszcze inny
Błagam powiedz ze żartujesz