Wpis z mikrobloga

@v1lk: No w gminie mieliśmy kilka przypadków zarażenia koronawirusem. Myślę, że ludzie przestali się już nim przejmować bo nie czuć już tego co było jeszcze miesiąc temu. Sam osobiście już inaczej odczuwam, a to dlatego, że od 1 maja wróciłem do pracy, ale maseczkę zakładam kiedy należy.
@robertx: mam świadomość, że są tacy co mają problemy z układem oddechowym, ale jak wodze, młodego faceta bez maseczki, to wiem, że nie nosi jej w imię zasady " jeb.ć nakazy, nikt nie będzie mi mówić jak mam żyć "
@v1lk:

#!$%@?, cena będzie wielka

xD Tak, z pewnością cena tego że rodzina na ławeczce przy lodziarni nie nosi gównomaseczki będzie wielka.

@Berkel_88:

ale jak wodze, młodego faceta bez maseczki, to wiem, że nie nosi jej w imię zasady " jeb.ć nakazy, nikt nie będzie mi mówić jak mam żyć "

Młody człowiek nie może być schorowany?

Was do tej Loży Szurów przyjmują z zaświadczeniem o niepełnosprawności intelektualnej, czy
@Pieniek1991 chodzi o społeczną odpowiedzialność i solidarność. Nie wmówisz mi, że osoba która ma ,zwieszoną maseczkę na kierownicy rowerowej, lub na szyji znajduje się na tej liście,. Maseczkę ma w kieszeni na wypadek policji. To tak samo działa jak ze szczepieniami, dzieci szczepione pośrednio ratuja życie i zdrowie dzieciom, które nie mogą być szczepione.
@Berkel_88: Trzeba było ten obowiązek wprowadzić w zamkniętych pomieszczeniach wtedy może by to miało sens, tak jak zrobiono u nas i w dodatku gadając, że to będzie 1,5 roku lub dłużej to wiadomo było, że szybko to umrze. Poza tym nie wiem czy wiesz ale niebawem możliwe, że już od 1 czerwca ma być zniesiony obowiązek maseczek poza pomieszczeniami zamkniętymi, ogłosić to mają w przyszłym tygodniu.
@Pieniek1991 nigdy nie masz pewności, gdy będziesz np. siedzial, stał samotnie w parku, a przechodząca obok Ciebie osoba nagle nie kichnie w Twoja stronę.
Na całym świecie był i jest nakaz noszenia maseczek. Ba, napewno też widziales niejednokrotnie przed pandemia obrazy, na których ludzie nosili maseczki np. w Japonii Tajlandii czy Chinach.
Na całym świecie był i jest nakaz noszenia maseczek. Ba, napewno też widziales niejednokrotnie przed pandemia obrazy, na których ludzie nosili maseczki np. w Japonii Tajlandii czy Chinach.


@Berkel_88: Faktycznie Azja to cały świat :) Poza tym zawsze możesz pojechać i zamieszkać w Azji skoro tak tam idealnie. A co do kichnięcia czy kaszlnięcia na mnie to zdarza się to teraz jak i od zawsze i jak widzisz żyję :) maseczek
@Pieniek1991 oczywiście, że to się stanie. Nie będę tu produkował przechwałek, ale wiedziałem to już od dawna, od czasu jak Szumowski powiedział, że dwa lata w maskach. Założę się, że i mi i Tobie nie rozchodzi się o totalną samowolkę, ja np jestem za maseczkami w sklepie, czemu ktoś ma mi pluć w jedzenie, albo ja komuś (choć w zasadzie jest mi to obojętne jak dobrze pomyślę), ale szury, foliarze, panikarze, spali
@wladyslaw-krakowski
@grz_strupek
@Pieniek1991 wy naprawdę nie rozumiecie, że tylko wspólnie pokonamy wirusa? Maseczki są po naszej stronie i znacząco zapobiegaja rozprzestrzenianiu się wirusa tak samo jak mycie rąk. Nie mam przwciwskazan zdrowotnych do noszenia maseczki wiec ja nosze bo w ten sposób zmniejszam prawdopodobieństwo tego, że osoba mająca takie przeciwskazania zarazi się koronawirusem. To jest odpowiedzialność społeczna.
Nakaz Zapinania pasow bezpiecznistwa w aucie też uwazacie za kaganiec?
Widzicie tylko czubek swojego nosa.
@Berkel_88: W Korei Południowej opanowali wirusa dopóki ktoś nie poszedł do klubu i przez niego weszła druga fala więc nie gadaj głupot. Tak, mandat za brak pasa to też "kaganiec", bo efekty niezapiętego pasa będę odczuwał ja. Osoby Twojego pokroju za komuny (gdyby był internet) by pisały tak:
"Kurcze, jechałem sobie samochodem i widziałem robotników rozwieszających plakaty na których są antysocjalistyczne hasła. Czy oni nie rozumieją, że w tylko wspólnie możemy
wy naprawdę nie rozumiecie, że tylko wspólnie pokonamy wirusa?


@Berkel_88: Nie, bo nie pokonamy. Podchodzisz zbyt idealistycznie do tematu. Powtórzę jeszcze raz jak tak się boisz to siedź w domu albo kup sobie maskę z filtrami i noś. Wirus był jest i będzie a na kolejny lockdown nas nie stać podobnie jak i reszty Europy. Przyzwyczajaj się do życia z nim a nie tu idealistyczne pierdoły pociskasz.
@Berkel_88: . Tak, mandat za brak pasa to też "kaganiec", bo efekty niezapiętego pasa będę odczuwał ja. Ty, Twoja rodzina, znajomi.... Ratownik medyczny, który przyjedzie na miejsce wypadku samochodowego (czego oczywiście Ci nie życzę ) w którym będziesz brał udział. I zamiast udzielić Ci pierwszej pomocy, będzie Cię szukał w rowie, polu lub składal do kupy z asfaltu, a liczy się każda minuta.. Obejrzyj filmy prezentujące co się dzieje wewnątrz auta,
@Berkel_88:

Ten pan goferek w tym wpisie was wyjaśnił

Tak, bo projekcje od czapy to "wyjaśnienie" xD Dla Twojej informacji mam małą obsesję na punkcie higieny osobistej, prysznic dwa razy dziennie, zęby trzy, a ludźmi którzy po posiedzeniu w toalecie nie myją tyłka gardzę. Tymi, którzy nie myją rąk nie, bo to nie ludzie, tylko zwierzęta.

A teraz wróćmy do świata faktów:
- skuteczność masek na otwartym powietrzu jest zerowa
@Dutch Francja Hiszpania Włochy Niemcy Rumunia itd. w tych państwach również jest nakaz noszenia maseczek i czy ich obywateli też nazwiesz homo sovieticus?
Ja tam nie słucham polityków, tylko autorytetów.
@Pieniek1991 tak po prostu pisze z nudów, a osiągnąć nic