Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, wyciągnąłem u rodziców w piwni stara wkrętarkę AEG BS 12 X-R. Leżała nieużywana bardzo długo. Baterie coś tam dawały kilka chwil ale rozladowalem obie do zera katując jeszcze na latarce, naładowałem ale wkręcę kilka wkrętów i sił brak. Aku 12V 1.5Ah, NiCd. Czy mogą być już tak zajechane że się nie nadają czy mogę im jakoś pomóc. Zamiennik w sumie stówkę kosztuje, wziąłbym sobie tą wkrętarkę do mieszkania żeby wywiercić jakaś dziurę pod obrazek czy skręcić szafkę z Ikei. Sama marka z tego co czytam ma spoko opinie. Ale moje pytanie dotyczy baterii. Zamiennik ma ogniwa NiMh. Czy warto dopłacić 30zl do opcji 3Ah? Czy takie aku zawsze trzeba na maksa rozładować przed ładowaniem? W opisie jest że niby wyeliminowano efekt pamięci ale średnio temu ufam. Wydaje mi się też że te stare baterie są zaorane przez złe ładowanie, w 2 godziny od zera do informacji że są w pełni naładowane. Na początku super kręcą ale kilka chwil i dupa. Zaznaczam, że nowa, bezszczotkowa super wkrętarka z zajebistymi ogniwami w baterii nie wchodzi w grę bo do korzystania kilka razy w roku styknie mi ta o której jest ten wpis ;-) Czy może to nie z bateriami jest kłopot a coś z sama wkrętarka?
#narzedzia
  • 35
@jastrzabnakonarze:

Czy warto dopłacić 30zl do opcji 3Ah?

Ponowne kupienie aku z nihm? Nie lepiej wziąć parkside z lidla?

Baterie NiMh tak miały, naładujesz chwila i pada, naładujesz, chcesz coś przykręcić za jakiś czas i pusto.

Możesz przerobić to aku na lion.
@jastrzabnakonarze

Nie przeglądałem ostatnio ich oferty,musialbys zadzwonić czy sprzedają same pakiety bo teraz faktycznie tylko pokazuje się usluga.Ja zakupywalem chyba 3 lata temu i uzupełniałem sam pakiet w makicie ogniwami li-ion
@jastrzabnakonarze: Najlepsze co możesz zrobić, to kupić w Lidlu za 199,- Wkrętarkę z akumulatorem Li-Ion. Bujałem się kiedyś z wkrętarką Bosh. Bardzo dobra, ale musi być często używana, ładowana i rozładowywana, żeby akumulator pracował w odpowiednich warunkach. W rezultacie wyciągałem ją po dwóch latach i musiałem zaczynać robotę od kupna nowej baterii. Żal mi jej było wyrzucić i tak ze dwa razy kupiłem te bateryjki, aż w końcu coś we mnie
@curva: wiesz co, znalazłem te pakiety naprawcze za 120zl, zamowie sobie, przerobie jedna baterie i na to samo wyjdzie. Jednak szkoda mi całej wkrętarki wyrzucać bo nie jest jako tako zajechana, firma nie z tych najgorszych. Porzuciłem za to pomysł kupna zamiennika na ogniwach NICd, cena taka jak za zestaw do podmiany na Li-ion a byłoby tak jak piszesz. A tak jeszcze trochę sobie podłubie, jak jest instrukcja to nie powinienem
@PIGMALION @hrumque @marvin7 czy myślicie że zamówienie mocniejszego pakietu, 14.4V ma sens? I jakie znaczenie mają te opisy RK1 itd? To liczba ogniw składających się na zestaw?

httpss://gtxservice.pl/zestawy-naprawcze-hybrid-battery-do-regeneracji-akumulatorow-ni-cd-lub-ni-mh-poprzez-wymiane-technologii-ogniw-na-li-ion-frame-sw-rk.html

Który z tych pakietów będzie najbardziej spoko? Zwykle nie potrzebuje jakiejś specjalnej mocy ale jak bywam na wsi to dla córek potrafię podkręcać coś z drewna konkretnego i nie chciałbym co chwila być pod ładowarka. Już jak zamowie to z instrukcją to zrobię ale
czy myślicie że zamówienie mocniejszego pakietu, 14.4V ma sens?

Nie, chyba że chcesz by ci padła płytka regulatora (pod przyciskiem) lub sam silnik

I jakie znaczenie mają te opisy RK1 itd? To liczba ogniw składających się na zestaw?

RK1 nie wiem co to za oznaczenie.
Oznaczenia liczby ogniw to 1S (1 ogniwo "w szereg"), 2S, w twoim przypadku 3S (3 ogniwa po ~3.8v = około 11.1v napięcia standardowego, co przy naładowanych do