Wpis z mikrobloga

Jakiś przyjazny van do 25k (w ostateczności max 30k)? Szukam czegoś ze sporym bagażnikiem i sporą ilością miejsca z przodu i tyłu (3 osobne fotele z tyłu to byłby ideał).
Przeglądając ogłoszenia z samochodami i czytając potem opinię wychodzi że na świecie nie ma dobrych samochodów, a wszystko jest gównem, które zaraz się rozleci.
"Tego nie bierz, bo psuje się X"
"Tego nie, bo Y szybko padnie"
"Tamten zły, bo Z"
"Ten nie, bo XX"
"Od tego modelu się trzymaj z daleka bo YY"

I weź tu coś kup, próbując do tego jako tako się rozeznać czy warto. Trzeba będzie chyba olać tych wszystkich ekspertów i kupić coś co jeździ i tyle i spodoba się wizualnie.
Spodobał mi się Citroen C4 Picasso, to już wyczytałem, że to syf i w ogóle rozpada się w oczach, patrze na inną markę i model i co? To samo.
#samochody #motoryzacja #gorzkiezale #pytanie
  • 25
@CytrynowySorbet: Scenic III generacji, mam w posiadaniu od nowości, wersja zwykła jak i grand posiadają 3 niezależne fotele w 2 rzędzie, mankament w posiadanym egzemplarzu silnik 1,6 benzyna muł i pali średnio 9l, ale jednostka trwała (o ile nie stosuje się do zaleceń producenta i przeglądy częściej niż co 30 tys. )
czytając potem opinię wychodzi że na świecie nie ma dobrych samochodów, a wszystko jest gównem, które zaraz się rozleci.


@CytrynowySorbet: Niby coś w tym jest, ale nie do końca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W PL wciąż pokutuje wiele stereotypów i ludzie nawet nieświadomie je powielają. I szczególnie mocno obrywają francuzy, często niesłusznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Takie C4 picasso to spoko auto, ale
Przeglądając ogłoszenia z samochodami i czytając potem opinię wychodzi że na świecie nie ma dobrych samochodów, a wszystko jest gównem, które zaraz się rozleci


@CytrynowySorbet: bo ludzie oczekują, że wydadzą 25k na auto, które nowe kosztowało 130 i będzie tak samo niezawodne jak wtedy, kiedy było nowe i niezużyte( ͡° ͜ʖ ͡°)
@CytrynowySorbet Smax. W tych pieniądzach dostaniesz dobrze wyposażonego mk1. 3 osobne fotele, dwustrefowa klima, duży bagażnik, bagażnik dachowy.

Ew Grand Espace z konfigurowalnym ustawieniem foteli: tyłem, przodem, możesz zrobić z niego dwuosobowy van do przewiezienia szafy albo siedmioosobowy minibus.
@CytrynowySorbet: smax jest na podłodze mondeo, touran na golfie a zafira na astrze więc smax to największe auto. Z resztą znajomy miał smaxa w warsztacie po stłuczce to dostał zafirke, ledwo wchodziły 3 foteliki z tyłu.
@ravau: z 3 które podałeś w budżecie który podałem mieści się tylko jeden i to na styk ¯\_(ツ)_/¯

@DonCebulione: @stassma: @Ifrit: @Gangessior: @aksal89: @Czarna_ksiazka: @skethoo: @bidzej: @Prezes_roku: @Ruski_Haker: @StukilowaRurzowa: @elemenTH: zawołam was wszystkich na raz, sorry jeśli uznacie to za spam. Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Faktycznie o Scenicu i S-Maxie było mniej tych słabych opinii, ale akurat w ich
I może mi to wybijecie z głowy, ale czy na pewno potrzebuję vana?


@CytrynowySorbet: no na moje to van Ci spasuje jak złoto. Skoro ma być z tych większych, to rzeczywiście brałbym S-maxa albo w ogóle Galaxy - to już jest autobus w środku, wpakujesz tam wszystko i jeszcze zostanie miejsce. A do tego zawsze będzie bardziej komfortowy niż cokolwiek zbudowane na dostawczaku.

ciężko Ci będzie kupić dużego vana w benzynie,
@StukilowaRurzowa: no właśnie wiem, a raczej zauważyłem po ogłoszeniach ( ͡° ʖ̯ ͡°). Niby mogę wziąć diesla, ale czy przy takich przebiegach jest tego warty? Nie będzie tam wtedy co chwilę padać DPF, dwumasa czy inne rzeczy o których nie mam pojęcia i maksymalnie słyszałem tylko nazwy? Bo robię 1-2 razy w tygodniu objazd po mieście 2-3km i co weekend po 20-30km w jedną stronę, do tego
@CytrynowySorbet: no ja bym używanego auta w ogóle nie szukała w Polsce. Jak kupiłam auto nie od rodziców, to bezpośrednio z Niemiec, ale ja znam dobrze niemiecki i mam rodzinę w Dreźnie, to mogę po prostu tam pojechać na parę dni i pooglądać auta z prywatnych ogłoszeń bezpośrednio od Niemców.

Kupowania auta od obcego w Polsce się szczerze mówiąc ogólnie boję.