Wpis z mikrobloga

Pytanko do mirków z pogranicza #diy #cnc #grbl, czy komuś udało się przeportować to ustrojstwo na jakiś szybszy uC (szybszy niż atmega). Chciałbym, ale jestem w stanie zadać sobie trud, żeby ogarnąć taki pomysł ale użyłbym raczej rzadko spotykanej płytki (SAM E70 Xplained) ze względu na połączenie przez ethernet.
Bo z tego co zrozumiałem, to grbl na uC dostaje linijki gcodu i sobie to mieli a za transport odpowiada grbl.exe. Jeśli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu.
#arduino
  • 4
@Analityk: po co? Grbl pisany jest właśnie na atmege wykorzystując kod maszynowy tak żeby performance by jak najlepszy. Możesz użyć marlina na armie, wyjdzie (prawie) na to samo.
@technic: Czemu pytasz po co skoro jest napisane. Bo eht, jak ktoś używał CNC przez USB wie jak jest to niebezpieczne. W ogóle USB się do tego nie nadaje. Na eth jestem w stanie ganiać ramki co 200us, USB daje najmniej 1000 us. Po drugie ETH zapewnia separację galwaniczną miedzy maszyną a komputerem. Bo atmega jest wolna (procek o którym mówię ma 300MHz Cortex M7 - najszybszy obecnie cortex -m na