Wpis z mikrobloga

#rankingkoronny #koronawirus

Witam wszystkich zainteresowanych moim autorskim tagiem #rankingkoronny. Cieszę się, że wielu z was miało mnie za racjonalne źródło informacji w związku z pandemią koronawirusa COVID-19 w Polsce. Mega mnie to cieszy, gdyż jestem z Wami od pierwszego przypadku w Polsce, a nadal moje treści są traktowane poważnie i dostaję za nie dziesiątki pozytywnych opinii.

Jesteśmy obecnie na 3 etapie opuszczania obostrzeń. Widać doskonale, które województwa mają problem, a które w zasadzie są wolne od korony. Staram się obecnie wynajdywać różne perełki z działania rządowego (wielokrotnie wychwyciłem różnice z wyników Sanepidu z różnych województw, a oficjalne stanowisko MZ). Póki będzie możliwość, postaram się wszystko punktować w miarę racjonalnym myśleniu. Kto mnie śledzi, wie doskonale jak myślę w tym temacie :)

Przechodzę do meritum. Na tą chwilę tag #rankingkoronny śledzi 2484 osób. Wiem, iż powoli wszyscy rzygają koroną i chcieliby wrócić do normalnego życia. Z racji tego, iż jestem statystykiem, chciałbym bardziej dać wgląd do tego, kto jest bardziej narażony, a kto mniej. Więc z mojej strony, taka inicjatywa, a opcja, która zostanie przez Was najbardziej zalajkowana wejdzie w życie. Taka mała ankieta z rzeczy, które jestem w stanie dorzucić.

Moje treści są przede wszystkim dla Was - im więcej osób docenia co robię, tym więcej mam motywacji przeglądania stron regionalnych, z małych gmin, a nawet wsi. Temat, wiadomo, powoli się kończy, ale póki mam możliwość, postaram się go poprowadzić lepiej niż nasze media.

Nie narzucam się, ale jeśli chce ktoś mnie wesprzeć, zachęcam do obserwacji użytkownika @BuQwald oraz do obserwacji mojego tagu #rankingkoronny, który z miana zabawy, ewoluował do pierwszego źródła informacji wielu użytkowników, oraz do statystyk, opartych na moich postach.

Dziękuję za wszystko!

Zmiany w #rankingkoronny

  • Podziałka na płeć zmarłych osób 7.9% (25)
  • Średnia śmierci osób z danego województwa 15.4% (49)
  • Testy % do mieszkańców województw (raport MZ) 58.8% (187)
  • Pozostaw jak jest, wystarczy informacji. 17.9% (57)

Oddanych głosów: 318

  • 7
Ja uważam że liczba testów daje faktyczny obraz tego jak przeprowadza się kontrole i jak skrupulatne są służby. Na śląsku ilość testów wzrosła więc ilość przypadków wciąż jest na wysokim poziomie. Dodaj to proszę. No i wielkie dzięki za ranking dobra robota :-)
@BuQwald: Jak Ty mnie zaimponowałeś w tej chwili. Dzięki własnemu tagowi robisz świetną robotę. Na początku myślałem, że to co robisz to tylko dziwny ranking. Jednakże, jak się okazało, to najlepsze źródło informacji o koronawirusie w polskim internecie. SZANUJE !