Wpis z mikrobloga

Mireczki celuje w wypad w Bieszczady z różowym i mam pare pytań do znawców i osob które znają temat. Myslalem nad wyjazdem początkiem września, szukam miejscowości gdzie nocleg będzie w przystępnej cenie, będzie pare szlaków ciekawych do zobaczenia a i bar oczywiście co by wieczorem tez pobalowac, lub w dzień deszczowy coś porobić( jakieś muzem czy coś takiego ) myslalem nad miejscowością Ustrzyki Dolne, wypad planujemy tak w okolicach 5-7 dni, nie wykluczamy również możliwości 3/4 dni w Ustrzykach i pare dni gdzieś indziej, może ktoś poratować pomysłem i wiedza jak to ugryźć?
#bieszczady #gory #podrozujzwykopem
  • 22
@munchkin: było już tyle razy, użyj opcji szukam ( ͡° ͜ʖ ͡°) temat wałkowany milion razy, zamykam. Najlepsze miejscowości wypadowe na najpopularniejsze bieszczadzkie szlaki to Wetlina/Ustrzyki Górne, osobiście polecam Wetlinę, jest sporo fajnych knajp i najbliżej na połoniny (Wetlińska, Caryńska) i Smerek, na resztę szlaków bez problemu dojedziecie busami czy tam własnym autem
@piotreeek: @pernikovy_tatko: dzięki chłopaki za szybka odpowiedz i Sory za spam :( ile szlaków plus minus zrobimy z Wetliny w te pare dni ? I tez pytanie czy siedzieć w Wetlinie 5-7 dni czy się ruszyć jeszcze gdzieś, z mobilnością nie ma problemu, ale chcemy tez pic alkohol wieczorami wiec dojazd busami super sprawa
@munchkin: na 5-7 dni to ja bym się na Waszym miejscu z Wetliny nie ruszał, zależy też jaką macie kondycje bo są różne szlaki np. z takich mniej oczywisctych polecałbym "koronkę bieszczadzką", tylko że to pętla około 30km z początkiem i końcem właśnie w Wetlinie, oprócz tego wiadomo połoniny, rawki - chyba że zaliczycie przy okazji koronki ( ͡° ͜ʖ ͡°)) no i Tarnica z Ustrzyk Górnych
@munchkin: booking słabiutko jeśli chodzi o te okolice, bardzo mało ofert w odniesieniu do rzeczywistej liczby miejscówek, lepiej próbować na jakichś gównostronkach typu noclegi.pl itp., albo po prostu śmigać po mapach google i dzwonić po kolei tam gdzie się najbardziej pasuje, są też 2 grupy na FB, znajdziesz bez problemu jak wpiszesz "bieszczady noclegi" - jakbym teraz szukał to pewnie bym po prostu tam napisał ( ͡° ͜ʖ ͡
@munchkin: oby były miejsca ;) w tym momencie na wrzesień może być już kiepsko, chociaż ja zamawiałem jeszcze bliżej do wyjazdu i to było jedno z bardzo niewielu miejsc, gdzie jeszcze były wolne pokoje, w każdym razie powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@munchkin: no i tak w ogóle to zajebista szamka jest po przeciwnej stronie ulicy, jakieś z 50 metrów może ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jadłodajnia "Smak", w podobnej odległości w Berdzie chyba nawet jeszcze lepsze żarcie, a jakieś niecałe 100m będziesz miał do jednego z bardziej kultowych sklepów spożywczych w Bieszczadach - https://youtu.be/2pyWnCIe9HY ( ͡° ͜ʖ ͡°) nieco dalej jest Baza Ludzi z Mgły,
@munchkin: pojedyncze dni to (w kolejności od max atrakcyjności):
1. połonina wetlinska + caryńska
2. tarnica +ew halicz roszypaniec
3. rawki, z ewentualnym podejściem na kremenaros.
4. bukowe berdo z mucznego
5. jasło
6. jawornik, rabia skała (super taras widokowy)

Jedzenie: "pod wysoką połoniną" - obiady, smak - obiady, obiekt pttk koło sklepu abc - pyszne śniadania w formie szwedzkiego stołu, baza ludzi z mgły - browarki i grzane wino.
Inne