Wpis z mikrobloga

Transformacja energetyczna Bogatyni, Turowa i Zgorzelca jest faktem i przebiega zgodnie z planem.

Odwiedził nas przedwczoraj wiceminister klimatu, trochę pogadaliśmy, wycięliśmy to co najlepsze i podrzucamy do analizy.
Bardzo cieszy nas dyskusja wokół farm PV na wykopie. ( ͟ʖ)
#polska #oze #fotowoltaika #energetyka #tworczoscwlasna #gornyslask #zgorzelec #odnawialnezrodlaenergii
Zklaster - Transformacja energetyczna Bogatyni, Turowa i Zgorzelca jest faktem i prze...
  • 53
@Zklaster: Hej mam takie pytanie. Jaką powierzchnię zajmuje ta inwestycja? Bo przeczytałem gdzieś, że niby 2 tysiące hektarów. A 2 tysiące hektarów to jest 20 km2. Także coś mi tutaj nie pasuje, bo to musiało by być ogromne. A z tego co tutaj widać na filmie nie jest aż tak duże.
@Chicane: Inwestycja jest bardzo duża i rozciąga się na obszarze 3 miejscowości. Ręczyn, Krzewina i Lutogniewice. Farma nie jest jednym dużym skupiskiem. Jak na razie jest to 2 tys. hektarów. Nie było możliwości pokazania wszystkiego na filmie, bo pogoda była przeokrutna w poniedziałek. I tak cud, że nagraliśmy wypowiedzi.
Na innych naszych filmach z drona widać więcej
@gupio: No mają, mają. Jeszcze przez ładnych pare lat nic na to nie poradzimy.
Naszym zadaniem jest zbudowanie alternatywy dla kopalni i elektrowni. Już teraz możemy dać prąd do 30tys gospodarstw domowych
@Zklaster: Jak nie ma tylu budynków, całe miasta, galerię i wszelkiego innego maści domy. Całe hektary nowych powierzchni budynków pod zabudowę rodzina którą się tworzy co roku, a która z fotowoltaiki, choćby windy czy inne zapotrzebowanie na prąd mogła rozwiązywać. Możliwości są, tylko trzeba chcieć.

Poza tym dla tego piszę nowe, a stare gdzie to możliwe po wzmocnieniu konstrukcji czasami jeśli trzeba np. magazynów czy wielkich powierzchni przemysłowych.

To jest droga
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Zklaster: #!$%@?. 3mam kciuki lecz dla mnie to nadal komuna. Prawo zatrzymało się 30lat wstecz. Budynki użyteczności publicznej nie mogą na siebie zarabiać. Był plan zrobienia instalacji pv na przedszkolu. Nie da się. Itd itp. Warszawa, wysokie bloki? Nie można na bloku, a #!$%@?ć
Już teraz możemy dać prąd do 30tys gospodarstw domowych


@Zklaster: Czyli 2 tys ha daje prąd dla 30 tys gospodarstw (ok 100 tys ludzi)?

Kim jesteście? Prywatną firmą, stowarzyszeniem firm lub samorządów, które powołały swoją spółkę lub czymś jeszcze innym?