Wpis z mikrobloga

Hej,

Po paru miesiącach przerwy ponownie biorę się za poszukiwanie samochodu. Obecnie mam na oku #bmw #f30 328ix z 2012 i #e92 335i #n55 z 2011. Na korzyść F30 przemawia niższy o 50k przebieg, nowsza konstrukcja, oraz lepszy automat. Podobno miał wymieniony kilkanaście tysięcy temu rozrząd i napęd pompy oleju, więc chyba największe bolączki tego silnika.
E92 silnik dający więcej frajdy, lepszy dźwięk i bardziej podoba mi się wizualnie (lubię nadwozia coupe i mpak). Silnik podobno udany, ale przebieg ponad 150k więc koszty utrzymania mogą być wysokie, dlatego bliżej mi obecnie do f30.
Podobno jeżeli chodzi o osiągi to różnica nie jest duża i oba modele dają radę.

Może ktoś z Was miał styczność z tymi modelami oraz silnikami i może podzielić się wrażeniami?

#kupautozmikro
  • 14
@kipowrot: no z czarnej, miał problem z rozrządem i pompą oleju. Jeśli to ogarnięte to raczej powinno być ok. Najchętniej brałbym f30 335i, no ale to już inny budżet.

@morti92: Jako osoba, która miała już dwa BMW przestałem zwracać uwagę na to jakie opinie mają właściciele tej marki. Jeśli lubisz mieć frajdę z jazdy to polecam.

@kuraku: 328 miał problem z rozrządem i pompą oleju, 330i podobno już nie
@morti92: Naprawy do najtańszych nie należą, chociaż wiele zależy od silnika i osprzętu. F30 podobno jest całkiem udany i nie psuje się jakoś wyraźnie częściej od konkurencji.
@gucias: Ile za to F30 sobie liczą? Mam podobne z przebiegiem 90k, świerzo po wymianie rozrządu, napędu pompy, oleju w skrzyni itp. i zastanawiam się czy sprzedawać teraz czy za rok. Moje oczywiście polski salon, bezwypadkowe, 1 właściciel

Nie jeździłem e9X więc się nie wypowiem w temacie ale e90 już wygląda staro w F30 wymieniasz lampy z tylu i dalej wygląda przyzwoicie.
@trololo55 te które oglądam w granicach 60k, ale w większości z USA i początek produkcji. Krajowe i z taką historią jak u Ciebie są sporo droższe, jeśli dobrze wyposażona. Teraz podobno zainteresowanie jest dość małe, więc jak Ci się nie spieszy to lepiej poczekać moim zdaniem. Zadowolony z samochodu?
@gucias: tak, ogólnie jest spoko, przez te lata jedynie oleje/klocki/tarcze wymieniałem, tylko ostatnio grubszy serwis ale też w sumie części eksploatacyjne. Zastanawiam się nad zmianą jedynie dlatego, że potrzebuję większego auta, no i od razu można by coś szybszego kupić ;)

Niestety obecny 5er czy x5, przynajmniej na oko, nie jest jakoś dużo większe w środku. Na pewno mniej niż się spodziewałem, trzeba by chyba jedno obok drugiego postawić...