Wpis z mikrobloga

3 miesiące temu skończyłem studia dzienne, inżynierskie na kierunku automatyka i robotyka. Czego swoją drogą żałuję.
Mam możliwość podjęcia pracy po znajomości jako projektant w SolidWorks, na początek jako, że nie mam żadnego doświadczenia za jakieś małę pieniądze. Nie ukrywam, że pasowałaby mi ta praca ponieważ jest to mała firma, bardzo blisko mojego miejsca zamieszkania, podobno rozwojowa, ogólnie wygląda fajnie. Jednak mam pewne obawy czy napewno chciałbym iść w tym kierunku bo jednak jak już zdobędę doświadczenie to później ciężko będzie iść w coś innego. Czy ktoś mi doradzi czy warto w to iść? Czy w przyszłości można liczyć na jakieś fajne zarobki?
Jeśli macie jakieś inne rady to dawać śmiało!
#automatyka #solidworks #cad
  • 10
@jakub_silny: @kk87ko0: @DzieckoDzikiegoLasu: próbować zawsze warto - jeżeli to Cie wciągnie to szukaj dalej lepiej płatnych prac. W dużych miastach najwieksze skoki kasy są właśnie przy zmianie pracy...

Ryzyko natomiast jest takie że wpadniesz w "CAD monkey", a z tego wyjść na porządną pracę dość ciężko.

Obecnie przebranżowienie jest dość proste, bo jest od ciula podyplomówek (część firm wymaga "wykształcenia" wstępnego) i kursów.
@jakub_silny: Podstawy podstaw solida ogarniesz w kilka wieczorów z tutorialami na yt. Jeśli nie masz lepszej opcji, to idź i spróbuj. Jak się spodoba, to możesz zacząć się w tym rozwijać, jak nie to po prostu podziękujesz i pójdziesz dalej. W swojej pierwszej pracy miałem konstruować maszyny dla gastro, jednak 3 miesiące po starce wrzucili mnie na programowanie wycinarki laserowej i kontakt z klientem. Roboty pełno, Nie było to to, co