Wpis z mikrobloga

Co może być powodem tego że liście kapturnica zamiast wyglądać normalnie to nie wykształcają się w pułapki i są pozawijane? Może to że roślina była przesadzona 2 lata temu i trzeba je przesadzać do nowego torfu? Podlewam normalnie przez podsiakanie, jest na południowym parapecie i ma słońce
#roslinyowadozerne
  • 21
@Niewiemja przegotowana woda a i tak wygląda marnie, w tamtym roku o tej porze miała już ładne pułapki a teraz wygląda tak jakby zimowała ciągle. Doniczka jest bardzo duża, ta roślina i tak nie pobiera nic z ziemi a więc nie możliwe żeby torf się wyjałowił, od tego ma pułapki i owady, tak?
@Lucider5: Przegotowana woda nadal jest twarda, to nie najlepszy plan. W tamtym roku było więcej światła i cieplej, spokojnie, pogoda sie poprawi to ruszy, ale ja bym przesadził na Twoim miejscu. To nie chodzi o to że sie wyjałowił tylko o to że ph rośnie
@Lucider5 jest bardzo niedoświetlona, więc wytwarza phyllodia - to takie coś, co ma mniej żreć, a bardziej fotosyntetyzować. Podłoże też nie wygląda najlepiej, ale to raczej wina braku słonka. Wystaw ją na balkon, tam będzie jej lepiej ʕʔ
@Vic124 podłoże świeże bo dziś ją przesadzałem i dałem nowy torf z piaskiem, jak wystawie na balkon to te liście się zmienią w pułapki czy wyrosną nowe?
@Lucider5 jako różowy pasek kompletnie nie znam się na wszystkich rzeczach związanych z prądem, powiem po prostu, że Led grow ¯_(ツ)_/¯ Swoich kapturnic nie doświetlam, no bo trzymam je na balkonie, ale mam żarówkę nad dzbankami
@Niewiemja to przecież jakiś Led, będzie pomagać roślinom? Mam uvb do żółwi w terrarium i z tego co wiem to są podobne do roślin, taka zwykła żarówka chyba niewiele pomoże
@Lucider5: Wszystko uprawiam na właśnie takich ledach, teraz sie już nie używa niczego innego niż ledy w sumie do uprawy bo nie warto. Można kupić gotowe panele na diodach cree np ale takie zwykłe żarówki też są spoko. Uvb nie będzie dobra, one dają ciepło, roślinom ciepło nie potrzebne tylko światło
@Niewiemja uvb nie dają ciepła, po to mam 2 żarówkę która daje ciepło, uvb jest do prawidłowego wzrostu żeby się nie krzywiły. Ale o tym nie wiedziałem, może coś porobię z żarówkami. Chodujesz kapturnice albo jakieś owadozery, jak tak to masz jakieś zdjęcia może?