Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
Kolejowy Mesjasz przychodzi z kolejną porcją bardzo ważnych informacji dotyczących podróżowania pociągami od dnia 4 Czerwca. Także proszę o pełne skupienie. #sziszucontent #kolej #pkp #koronawirus

1. Wszystkie pociągi Intercity (TLK, IC, EIC i EIP) są objęte obowiązkowa rezerwacją miejsca. Ogłasza się co w związku z tym następuje:

- przejazd podróżnego bez ważnego miejsca do siedzenia jest traktowany jako przejazd bez ważnego biletu dlatego w przypadku braku miejscówki należy zgłosić się do drużyny konduktorskiej z prośbą o jej wydanie. Cena za wydanie miejscówki wynosi 1zł.

Ta sama cena obowiązuje przy wydawaniu miejscówki do biletów okresowych i weekendowych.

WAŻNE! Ma to na celu zapobiegnięciu pobierania miejscówek na kilka pociągów mimo przejazdu tylko jednym. Kwota ta zostanie zwrócona na drodze reklamacji po zakończeniu ważności Twojego biletu miesięcznego lub weekendowego.

2. Drużyny konduktorskie nie prowadzą sprzedaży biletów od 4 Czerwca na stacjach z czynnym kasami. Innymi słowy obowiązują zasady z EIP. Jeśli chcecie zakupić bilet w pociągu będziecie musieli uiścić opłatę dodatkową w wysokości 130zł w pociągu każdej kategorii (TLK, IC, EIC, EIP).

3. Obowiązuje 50% zajętości miejsc. Gdy miejsc zabraknie nie będzie możliwości zakupu biletu czy pobrania miejscówki.

Miejsce na wasze pytania w komentarzach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz Shishu - Kolejowy Mesjasz przychodzi z kolejną porcją bardzo ważnych informacji dotyc...
źródło: comment_1590768274JTJ1WBJ2jbTR7CpeGnWTig.jpg
  • 16
także


@Shishu: Również? ;>

A ludzie nie podróżują, bo zamordowanie gospodarki było skuteczne.
To się rozkręci, ale IMHO grubo później.

Ja ten komunikat odczytałem tak: będzie nadal to samo, ale dodajemy miejscówki...
Widzę w tym pozytywy, ale sytuacji to nie zmienia. Na razie programowo do sierpnia nie planuję używania pociągów. A wrzesień może nie być początkiem Wielkich Podróży...
;(
1. Wszystkie pociągi Intercity (TLK, IC, EIC i EIP) są objęte obowiązkowa rezerwacją miejsca. Ogłasza się co w związku z tym następuje:

- przejazd podróżnego bez ważnego miejsca do siedzenia jest traktowany jako przejazd bez ważnego biletu dlatego w przypadku braku miejscówki należy zgłosić się do drużyny konduktorskiej z prośbą o jej wydanie. Cena za wydanie miejscówki wynosi 1zł.

Ta sama cena obowiązuje przy wydawaniu miejscówki do biletów okresowych i weekendowych.

WAŻNE!
@Shishu: sziszu a mam pytanko, orientujesz się może gdzie mogę napisać maila z zapytaniem o pociągi w dniach 9-14 czerwca? Wybieram się wtedy z Poznania do Zakopanego pociągiem i z tego co widziałem dość mocno się to zmienia z dnia na dzień, chciałbym zaczerpnąć informacji jakie pociągi wybrać by w miarę z jak najmniejszą ilością przesiadek tam dojechać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gregor40: na niebiesko zaznaczone na screenie, który wrzuciłem. bilet do następnej stacji wraz z opłatą i wylot z pociągu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No właśnie o to chodzi by ludzie nie brali darmowych miejscowek do 3 pociągów naraz na bilet okresowy :D
@Shishu: a wiesz może jak będzie z biletami na rower? Ostatnio jak chciałem rower przewieźć to za cholerę nie dało się biletu kupić przez internet ani w kasie na dworcu :/ teraz rozumiem, że albo zostanę z rowerem na peronie albo 130zl dopłaty?