Wpis z mikrobloga

W jakich sklepach szukać #laptopy by mieć profesjonalne wsparcie w razie problemów jak u kuzniewski.pl? Sprzęt dla znajomej która nie chce niestety #thinkpad (nie przekonam jej na zakup Lenovo - próbowałem) i nie chce się użerać w razie problemów ze sprzedawcą (morele, proline i inne gówna odpadają). Budżet to 10 tys. na taki laptop.

@Pustulka może doradzisz coś?

#pytaniedoeksperta
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@que_e: a co w takim razie chce? Wiele razy spotkałam się ze zdaniami "lenovo nigdy w życiu" od ludzi, którzy wcześniej używali gównoideapada za 1500 zł. Tu się zgodzę - nigdy w życiu xD ale thinkpady to zupełnie inna bajka.
Amazon nie robi problemów z rękojmią.
A co do gwarancji, to radzę po prostu zorientować się, jaka jest gwarancja. Myślę, że u większości cywilizowanych producentów realizujesz ją bezpośrednio u producenta, z
@kostniczka: Zraziła się do Lenovo za ~5-6 tys. więc już to było coś wyżej, ale to była sytuacja gdzie winę ponosił trochę sklep o ile się nie mylę (Saturn/MM) () ale będę podejmować walkę o przywrócenie Thinkpada do łask bo nic sensownego z Della nie widzę (MSI to guwno pod względem konstrukcyjnym i Hyperbook też odpada tak jak reszta marek).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@que_e: aha. AiO ()
To ja musi być fęsi to przykro mi, same kupy. Ewentualnie Dell XPS, bo są srebrne. Lenovo wypuszcza też srebrne ThinkPady, ale w Polsce chyba niedostępne.
@kostniczka: Straszna kupa z laptopami gdy się weźmie pod uwagę, że to musi być srebrny/biały laptop. Dołóżmy do tego matrycę która ma mieć jak najlepsze odzwierciedlenie kolorów (najlepiej błyszcząca) to robi się jeszcze większa kupa. Chyba musi zmniejszyć wymagania, ale wyłożyć więcej hajsu.

Było by dobrze, gdyby ten lapek miał 17,3" zamiast 15,6" :/
https://allegro.pl/oferta/dell-alienware-m15-r2-nw8kh-15-6-fhd-i7-9750h-9084599458
Pobierz que_e - @kostniczka: Straszna kupa z laptopami gdy się weźmie pod uwagę, że to musi b...
źródło: comment_1590858965x433nuHQmVmclArQsFzQqT.jpg
@kostniczka: Ma wykupione oprogramowanie za grube PLNy na Windowsa, też na początku pomyślałem o Macbooku no ale później przypomnialem sobie całej reszcie.. ()
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@que_e: jakie to programy? Jak np. Ms Office+plan fotograficzny od Adobe, to teraz jest tak, że tę samą aplikację możesz zainstalować na innym systemie, np. po zmianie platformy. :)
@kostniczka: Doskonale sobie zdaję sprawę czego jej potrzeba ;) Robię w "biznesie" od kilku lat ale brakuje mu alternatyw pod jej wymagania (co do sklepu oraz sprzętu :D). Sam rendering na CPU jest mało wydajny dlatego patrzę też na GPU które one posiadają by wspomagało ono procka. Bardzo bym chciał jej dobrać laptopa z Ryzenem ale czas chyba na to nie pozwoli :P
Sam rendering na CPU jest mało wydajny dlatego patrzę też na GPU które one posiadają by wspomagało ono procka. Bardzo bym chciał jej dobrać laptopa z Ryzenem ale czas chyba na to nie pozwoli :P


@que_e: Kontaktuj się z HP lub Komputronikiem i pytaj kiedy się fizycznie pojawi nowy Omen z ryzenem 4800H i 1660Ti/RTX2060. Do tego dokupi sobie 3 letni carepack on-site za 300-360 zł. Tylko on znów srebny nie